cardano ada

Cardano ogłosiło drugie duże partnerstwo w Afryce

Blockchain

IOHK i World Mobile połączyły siły w inicjatywie, która wykorzysta blockchain Cardano do stworzenia cyfrowych tożsamości, mobilnego połączenia internetowego i akceptacji finansowej dla społeczności w Tanzanii.

Tanzania skorzysta z Cardano

Kontynent afrykański, składający się z 1,3 miliarda ludzi, ma ogromny problem z połączeniem internetowym. Ponad połowa jego populacji – 700 milionów, nie ma do niego dostępu. Tanzania nie jest tu wyjątkiem. Co więcej, ten wschodnioafrykański kraj zmaga się z brakiem globalnej łączności, jakością edukacji, kiepskim systemem opieki zdrowotnej i połączeniem mobilnym.

Wczoraj, Input Output i World Mobile Group ujawniły partnerstwo, którego celem jest ustanowienie lepszego dostępu do usług społecznych, cyfrowych i finansowych w Tanzanii poprzez blockchain Cardano.

W raporcie poinformowano, że firmy rozpoczną projekt z wyspy Zanzibar. Ich głównym celem będzie dostarczenie dobrej jakości połączenia internetowego przy jednoczesnym wykorzystaniu zrównoważonych, zasilanych energią słoneczną źródeł energii.

Micky Watkins, dyrektor generalny World Mobile, podkreślił misję organizacji wraz z ich partnerami z IOHK:

World Mobile zbudował sieć opartą na nowej relacji między ludźmi i łącznością, w której własność, zarządzanie i tożsamość działają na rzecz wzmocnienia pozycji użytkownika i udostępnienia dostępu do sieci wszystkim w zrównoważony sposób. Cieszę się, że nawiązaliśmy symboliczne partnerstwo z Input Output. Razem nasze wysiłki otworzą nowy świat.

Inwazja Cardano w Afryce

Wiadomość pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak platforma proof-of-stake ogłosiła partnerstwo z innym afrykańskim krajem.

27 kwietnia Cardano połączyło siły z Ministerstwem Edukacji Etiopii. Sieć, wraz z etiopską instytucją, zamierza stworzyć oparty na blockchainie krajowy system identyfikacji i rejestracji osiągnięć w kraju.

Obecnie Cardano jest szóstym co do wielkości projektem kryptowalutowym pod względem kapitalizacji rynkowej.

Aktualny kurs Cardano i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ADA i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ada Afryka Blockchain Cardano Tanzania

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.