Cardano weszło we współpracę z Etiopią? – tak wynika z tweeta CEO

2021-04-06 Blockchain Kryptowaluty

Po wielu dniach spekulacji, CEO Cardano (ADA) – Charles Hoskinson prawdopodobnie potwierdził oficjalne podpisanie umowy z rządem Etiopii, nazwanej „Africa […]

Po wielu dniach spekulacji, CEO Cardano (ADA) – Charles Hoskinson prawdopodobnie potwierdził oficjalne podpisanie umowy z rządem Etiopii, nazwanej „Africa Special”.

Hoskinson daje wskazówki

Hoskinson opublikował na Twitterze obrazkową zagadkę, szybko rozszyfrowaną przez społeczność Cardano. Po jej rozwiązaniu, użytkownicy otrzymali silne wskazówki sugerujące, że rząd Etiopii jest gotowy do korzystania z blockchaina Cardano.

Hoskinson udostępnił dwa zdjęcia. Jeden obrazek przedstawiał ptaka Turaco. Obok ptaka był obraz Johna Hancocka, amerykańskiego handlarza i byłego przewodniczącego Kongresu podczas Deklaracji Niepodległości. Jest on znany ze swojego dużego podpisu na Deklaracji.

Społeczność Cardano cały czas czeka na oficjalne ogłoszenie. Jeśli umowa została już podpisana, ruch ten może przynieść ogromne wzrosty.

Hoskinson ujawnił, że transakcja miała zostać pierwotnie ogłoszona w marcu. Sprawy się jednak opóźniły przez przeszkody biurokratyczne.

Więc teraz, to idzie prosto do ministra do podpisania. To już ostatnia mila. Doszliśmy do punktu, w którym jesteśmy bardzo pewni siebie, ponieważ wszyscy chcieli, aby transakcja przeszła, i nie ma nikogo innego zaangażowanego w to. Więc powiedzieliśmy, ustawiając biurokrację na bok, zacznijmy skalowanie i budowanie i … ale wszystko to jest połączone razem z afrykańskim specjałem

– powiedział Hoskinson.

Wcześniej Hoskinson wskazał, że umowa przeszła przez niezbędne etapy, w tym zatwierdzenie przez specjalną komisję. Ostatnim krokiem było uzyskanie podpisu właściwego ministra.

Potencjalne zastosowanie Cardano w Etiopii

Cardano będzie potencjalnie zasilać etiopski narodowy system identyfikacji obywateli. Nowy system elektroniczny dąży do niezawodnej identyfikacji każdego obywatela i rezydenta w Etiopii. Oprócz Etiopii, zespół Cardano bada ekspansję do innych krajów afrykańskich. Planuje też utworzyć własne laboratorium. IOG chce zainwestować od 10 do 20 milionów dolarów rocznie na strategiczne inwestycje w infrastrukturę, szkolenia i rozwój projektów.

Tagi
ada Afryka Blockchain Cardano Etiopia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.