za
ripple

Ripple rejestruje działalność w stanie Wyoming

2021-02-22
Ripple
Binance Launchpool

Blockchainowa firma płatnicza Ripple Labs, która ostatnio wpadła w tarapaty z SECem, teraz zarejestrowała swoją działalność w stanie Wyoming.

Ripple zarejestrowane w Wyoming

Zgodnie z zapisami Sekretarza Stanu Wyoming, status Ripple Markets WY LLC jako lokalnego przedsiębiorstwa jest już “aktywny”. Wstępny wniosek został złożony w dniu 11 lutego 2020 roku. Jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Wyoming, zarejestrowany przedstawiciel Ripple będzie miał swoją siedzibę w Cheyenne. Caitling Long opublikowała na Twitterze wpis, w którym wita Ripple w stanie Wyoming. Chwilę po dodaniu wpisu, cena XRP poszybowała do góry o 20%. W momencie pisania tego tekstu miała już miejsce korekta i Ripple jest handlowany po cenie ok. 0,55 USD.

Long jest dyrektorem generalnym cyfrowego banku Avanti Bank & Trust i jest związana z komitetem selekcyjnym stanowego regulatora ds. blockchaina, technologii finansowych i innowacji cyfrowych. Long stwierdziła, że firmy kryptowalutowe, takie jak Ripple, powinny rozważyć przeniesienie się do Wyoming ze względu na to, że stan nie ma żadnych podatków od osób prawnych lub franczyzy, a kryptowaluty są zwolnione z podatku od nieruchomości i sprzedaży.

Ponadto, w Wyoming obecna jest amerykańska senator Cynthia Lummis. Jest ona jedną z pierwszych osób, która stwierdziła, że cyfrowe aktywa będą kluczową częścią jej programu legislacyjnego.

Stan przyjazny kryptowalutom

Wygląda jednak na to, że Ripple nie przeniesie swojej głównej siedziby do przyjaznego kryptowalutom stanu. Główne biuro firmy nadal figuruje jako San Francisco. Jednak zarówno współzałożyciel Ripple Chris Larsen, jak i dyrektor generalny Brad Garlinghouse powiedzieli, że są niezadowoleni z braku jasności regulacyjnej w sprawie kryptowalut i blockchain w Stanach Zjednoczonych.

Wyoming staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych stanów USA dla firm kryptowalutowych i blockchain. W zeszłym roku Rada Bankowa Stanu Wyoming przyznała giełdzie kryptowalutowej Kraken licencję, która pozwala firmie działać jako krypto bank. Co więcej dała Avanti zielone światło do przyjmowania i przechowywania kryptowalut w podobny sposób. Po ostatnich zakupach Tesli, senator Lummis zaprosiła CEO firmy – Elona Muska do zastanowienia się nad przeniesieniem swoich biznesów do Wyoming.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 623,53 USD3,36%
Ethereum logo
EthereumETH
3150,85 USD2,35%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,19 USD0,66%
Solana logo
SolanaSOL
180,29 USD6,28%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3150,59 USD2,37%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,62%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD1,88%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,46%