za
ripple

Ripple i Youtube kończą batalię sądową

2021-03-11
Ripple
Binance Launchpool

Amerykańska blockchainowa firma Ripple oraz platforma wideo YouTube doszły do porozumienia. Firmy zakończą batalię sądową trwającą od kwietnia ubiegłego roku.

Ripple i Youtube zawierają ugodę

W wątku na Twitterze, dyrektor generalny Ripple – Brad Garlinghouse, ogłosił, że Ripple i YouTube doszły do porozumienia. Okazuje się, że zamiast walczyć będą one współpracować w celu zapobiegania, wykrywania i likwidacji scamów.

Garlinghouse powiedział, że konkretne warunki ugody są poufne. Według szefa Ripple jasne jest jednak, że bez odpowiedzialności i działania, spada zaufanie do branży. Co więcej dzieje się to w kluczowym momencie, w którym rządy na całym świecie uważnie przyglądają się kryptowalutom.

Według dyrektora generalnego Ripple, platformy społecznościowe zaczynają dostrzegać swoją rolę w dopuszczaniu do działania krypto scamów i ” zdają sobie sprawę z potrzeby rozwiązania problemu”.

Batalia sądowa

Ripple i jej CEO pozwali giganta wideo w kwietniu ubiegłego roku. Powodem były scamy podszywające się zarówno pod firmę, jak i Garlinghouse’a. Firma twierdziła, że YouTube nie wdrożył “wystarczających procesów” do walki z oszustwami. To miało spowodować, że użytkownicy stracili setki tysięcy dolarów w XRP. Ripple domagała się, aby platforma była bardziej agresywna i proaktywna w identyfikowaniu scamów, usuwała je oraz aby nie czerpała z nich zysków.

W listopadzie sąd przychylił się do wniosku YouTube o odrzucenie skargi Ripple. Platforma argumentowała, że roszczenia Ripple są przedawnione na podstawie sekcji 230 Communications Decency Act. Co więcej Youtube twierdził, że nie jest wydawcą treści stron trzecich. Co za tym idzie nie jest za nie również odpowiedzialny i nie może być z tego powodu pozwany.

Dyrektor generalny nie odniósł się do konkretnych zarzutów ani do tego, w jaki sposób zostały one rozwiązane.

XRP jest aktualnie notowany po 0,469 USD i znajduje się na 3% stracie w ciągu dnia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 090,84 USD-2,67%
Ethereum logo
EthereumETH
3840,79 USD-2,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,44 USD-1,45%
Solana logo
SolanaSOL
167,43 USD-1,86%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3840,55 USD-2,23%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,60%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,55%