Peter Brandt: Litecoin będzie kontynuował wzrosty

Kryptowaluty Kursy kryptowalut Wiadomości litecoin smart kontrakty

Dziś na rynku kryptowalut trwa trend boczny. Co prawda, Bitcoin i Ether zaczęły powoli rosnąć na wykresie, ale nie przebiły […]

bitbay zonda

Dziś na rynku kryptowalut trwa trend boczny. Co prawda, Bitcoin i Ether zaczęły powoli rosnąć na wykresie, ale nie przebiły jeszcze swoich ATH. Analitycy zastanawiają się jednak, który altcoin jako kolejny zaskoczy inwestorów. Czy będzie to Litecoin (LTC)? Zdaniem Petera Brandta dawne „srebro internetu” może wkrótce zacząć mocno drożeć. Peter Brandt to trader z ponad 40-letnim dośwaidczeniem.

Peter Brandt: Litecoin może mocno zdrożeć

Legendarny inwestor stwierdził na Twitterze, że ​​LTC utworzyło właśnie na wykresie odwrotną formację głowy z ramionami. Przypomnijmy, że to klasyczna struktura cenowa, która z reguły kończy się odwróceniem trendu. W praktyce zapowiada więc zakończenie trendu spadkowego.

Zdaniem Bandta obecna sytuacja na wykresie może sprawić, że LTC zdrożeje do 247 USD.

Ostrzega jednak również, że wzorce tego typu jak głowa z ramionami mogą zawsze „zawieść” i po prostu „zamienić się” w coś innego. Jak dodał, obecna formacja zostałaby unieważniona w przypadku spadku kursu poniżej poziomu 180 USD.

Litecoin jest obecnie notowany na giełdzie Binance w cenie 198 USD. Oznacza to, że kryptowaluta zdrożała o 1,3 proc. w skali doby i ok. 7 proc. w ciągu 7 dni.

peter brandt litecoinCharlie Lee krytykuje hype na tokeny NFT

W zeszłym tygodniu twórca Litecoina, Charlie Lee, odniósł się do emocji związanych z niezamiennymi tokenami (NFT), kwestionując przy okazji ich wartość. Podkreślił, że „częścią wartości posiadania przedmiotu kolekcjonerskiego jest prestiż, który polega na tym, że mogę powiedzieć, że tylko ja jestem jego właścicielem i mogę go pokazać”. Przy okazji tokenów wartość ta jest jedna zredukowana do minimum.

Wcześniej Lee porównał również modę na NFT do bańki ICO, jaka miała miejsce w 2017 roku.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ETH kurs btc kurs ltc litecoin ltc NFT Peter Brandt

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.