revolut

Revolut może stworzyć własną giełdę kryptowalut

bitbay zonda

Brytyjski challenger bank Revolut rozszerza swoje zaangażowanie w cyfrowe waluty. Firma ogłosiła nabór na stanowisko głównego technologa, który będzie odpowiedzialny za rozwój giełdy kryptowalutowej.

Krypto giełda od Revolut

Zgodnie z ogłoszeniem o pracę, wybrany kandydat powinien mieć co najmniej siedem lat doświadczenia w tworzeniu silników dopasowujących i kierowaniu dużymi zespołami technicznymi. Oprócz tego, powinien wykazywać “szczere zainteresowanie branżą kryptowalut”.

Chociaż Revolut coraz częściej dodaje kryptowaluty do swojej platformy, firma nie podała dalszych informacji na temat tego, czy giełda będzie scentralizowana czy zdecentralizowana. Ponadto nie jest jasne, czy będzie ona dostępna na aplikacji macierzystej lub innej platformie.

Wskazówka dot. uruchomienia platformy giełdowej pojawiła się już we wrześniu po tym, jak firma poinformowała, że planuje uruchomić swój token. Anonimowe źródło wskazywało wtedy, że Revolut dąży do uruchomienia tokena giełdowego, takiego jak BNB od Binance.

Revolut inwestycje

Wyzwanie związane z kontrolą regulacyjną

Niemniej jednak, oba produkty będą musiały przejść kontrolę brytyjskich regulatorów. I nie tylko brytyjskich. Wraz z kształtowaniem się środowiska regulacyjnego na całym świecie, Revolut będzie musiał sprostać regulacjom w różnych jurysdykcjach.

Revolut oferuje już usługi bankowe dla swoich 16 milionów użytkowników za pośrednictwem swojej flagowej aplikacji mobilnej. Oprócz tego pozwala klientom kupować i sprzedawać szereg różnych cyfrowych aktywów.

Firma, która niedawno rozszerzyła swoją działalność na Stany Zjednoczone, uruchomiła również wolny od opłat handel kryptowalutami do 200 000 USD. W ten sposób chce stworzyć swoje fundamenty na mocno konkurencyjnym rynku.

Personalizowane karty od Revolut

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane i konfigurowalne przedmioty, Revolut wprowadził też nowe spersonalizowane karty dla swoich klientów we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Każdy klient może teraz zaprojektować swoją własną kartę i posiadać jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Dla klientów wersji Metal, projekt jest grawerowany laserowo na metalowych kartach. W przypadku wszystkich innych planów: Standard, Plus i Premium, projekt jest drukowany.

Tagi
bank giełda Neo bank Revolut token

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.