za
Bitcoin Bitcan

Relacja z konferencji I Love Crypto na temat praktycznych zastosowań kryptowalut w biznesie

2018-10-24
Wiadomości

Konferencja I Love Crypto, która odbyła się 23 października w warszawskich Złotych Tarasach, była pod wieloma względami wydarzeniem wyjątkowym. Było to pierwsze wydarzenie bazujące na smart kontrakcie, dzięki czemu samo w sobie było przykładem zastosowania technologii blockchain. Tematem przewodnim były praktyczne zastosowania kryptowalut w biznesie. Prelegenci podczas wykładów i paneli dyskusyjnych podzielili się się z publicznością masą konkretnych wskazówek. Dzięki różnorodnej tematyce prelekcji, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.


 

Konferencja I Love Crypto, która odbyła się 23 października w warszawskich Złotych Tarasach, była pod wieloma względami wydarzeniem wyjątkowym. Było to pierwsze wydarzenie bazujące na smart kontrakcie, dzięki czemu samo w sobie było przykładem zastosowania technologii blockchain. Tematem przewodnim były praktyczne zastosowania kryptowalut w biznesie. Prelegenci podczas wykładów i paneli dyskusyjnych podzielili się się z publicznością masą konkretnych wskazówek. Dzięki różnorodnej tematyce prelekcji, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Bitcoin.pl oraz Bitcan uczestniczyli w tym przedsięwzięciu jako partnerzy wydarzenia. Nowoczesne metody angażowania publiczności, m.in. poprzez mechanizmy grywalizacji, pokazały ogromne doświadczenie organizatora. Firma MaxROY, która zorganizowała event, jest również wydawcą pierwszego w Polsce drukowanego magazynu na temat kryptowalut. Pokazuje to, że kryptowaluty zaczynają sięgać znacznie dalej, niż tylko obszar internetu.

 

Po krótkim wprowadzeniu przez konferansjera, Daria Gaca, znana w internetowej społeczności jako Crypto Daria, poprowadziła wykład na temat analizy projektów ICO. Ekspertka z firmy Krypto Jam omówiła obszary, na które powinni zwracać inwestorzy przed podjęciem decyzji o lokowaniu kapitału w dany projekt. Temat jest szczególnie ważny, z uwagi na dużą liczbę scamów oraz projektów, które zakończyły się niepowodzeniem na przestrzeni ostatniego roku.

 

 Daria Gaca.jpg

 

Bartosz Bilicki, CEO software house’u Trifinity, odpowiedział na pytanie, dlaczego marketing potrzebuje tokenów. Podczas swojej prezentacji powiedział o fundamentach, wśród których wymienił technologię, prawo i marketing. Skupił się głównie na trzecim aspekcie, przedstawiając kilka przykładów firm, które przeszły proces tokenizacji.

 

Bartosz Bilicki.jpg

 

Rafał Zaorski, który poprowadził kolejną prezentację, to zdecydowanie najbardziej znany polski trader. W odróżnieniu od innych prelegentów, nie przygotował prezentacji w formie slajdów, jednak jego wykład był pełen interesujących informacji i ciekawych anegdot. Opowiedział m.in. o procesie tokenizacji firmy Merlin oraz o swoich spostrzeżeniach dotyczących sytuacji na rynku kryptowalut. Oczywiście nie zabrakło też, typowych dla niego, kontrowersyjnych, dających do myślenia wypowiedzi.

 

Rafał Zaorski.jpg

 

Rahim Blak i Marcelina Szwed-Ziemichód, na podstawie RahimCoina, omówili prawne aspekty tokenów personalnych. Nie tylko przedstawili jak rozwiązać kwestie formalne takiego tokena, ale również odpowiedzili na obiekcje dotyczącego nowego cyfrowego aktywa, które pojawiały się w mediach społecznościowych. Udowodnili, że token personalny, w obecnej cyfrowej ekonomii, naprawdę ma sens i co ważne, jest możliwy do wdrożenia. Było to jedno z najbardziej energetycznych wystąpień, które pobudziło publikę bardziej niż serwowana w przerwach kawa. 

 

Rahim Blak.jpg

 

Sylwester Suszek to twórca polskiej giełdy kryptowalut Bitbay, która stała się czołową europejską platformą wymiany typy fiat-krypto. Ekspert omówił aspekty, które są brane pod uwagę przy wprowadzaniu nowej kryptowaluty na giełdę. Wymienił elementy takie jak kapitalizacja rynkowa, jasny whitepaper, transparentny kod źródłowy, parametry techniczne, plany na rozwój projektu oraz strategia rozwiązywania problemów przez twórców waluty. Wspomniał również o nawiązanej ostatnio współpracy z funduszem inwestycyjnym Neufund, skupionym na rynku kryptowalut, stworzonym z inicjatywy polki – Zoe Adamovicz. Współpraca ma zapewnić inwestorom możliwość sprawnego upłynniania swoich aktywów, bezpośrednio do walut fiat.

 

Sylwester Suszek.jpg

 

Krzysztof Siciński, najmłodszy prelegent na I Love Crypto, na podstawie swoich doświadczeń oraz przykładów innych użytkowników, opowiedział o tym jak zarabiać w serwisie Steemit. Dla przypomnienia, jest to największy serwis społecznościowy bazujący na blockchainie i aktualnie najbardziej aktywny blockchain, wykorzystywany na codzień. Mimo młodego wieku prelegenta, poprowadził on świetną prezentację, za co został również doceniony dużą liczbą głosów ze strony publiczności. Jak sam przyznał, był to jego debiut przed tak liczbą publiką, a wcześniejsze prezentacje odbywały się wyłącznie na salach lekcyjnych. Tym bardziej, należą mu się słowa uznania.

Krzysztof Siciński.jpg

 

Michał Grzybkowski, twórca największego w Polsce centrum przetwarzania danych – firmy Beyond.pl opowiedział o tworzonej przez jego zespół platformie Coinpaprika. Podkreślił, że Coinmarketcap, który jest obecnie największą stroną dotyczącą finansów, w wielu przypadkach przedstawia nieprawdziwe dane, czego wynikiem mogą być wymierne straty inwestorów. Dla poparcia swojej tezy, przedstawił 4 przykłady problemów, z którymi zmierzył się konkurencyjny serwis. Powiedział również jak wykorzystywane w jego firmie uczenie maszynowe (ang. machine learning) pozwalają zapewnić użytkownikom prawdziwe, aktualne dane z rynku kryptowalut.

 

Michał Grzybkowski.jpg

 

Krzysztof Piech poprowadził panel dyskusyjny na temat “blockchain a korporacje”. Wzięli w nim udział Tomasz Kozar z Microsoftu, Maciej Jędrzejczyk z IBM, Tomasz Sienicki z Alior Banku, Piotr Wójcik z AXA oraz Maciej Tomkiewicz z Oracle. Wybór osób do dyskusji nie był przypadkowy, ponieważ każda z reprezentowanych firm, aktywnie uczestniczy we wdrażaniu blockchaina w obszarze korporacyjnym. Eksperci przedstawili realne zastosowania rozproszonej księgi, które dotychczas znalazły zastosowanie. Udowodnili, że blockchainowa rewolucja jest już faktem. 

 

Szczepan Bentyn, twórca Pracowni Nowych Technologii, opowiedział o nowym zjawisku, jakim jest Tokenomia, czyli projektowanie systemów ekonomicznych w oparciu o blockchain. Trafnie określił ten proces jako wykorzystanie tokena, do skłaniania ludzi do określonych działań. Miał możliwość omówienia tematu jako praktyk, ponieważ token personalny, który stworzył jako jedna z pierwszych osób w Polsce, w ciągu pół roku zyskał na wartości aż 6000%. Podczas prezentacji wspomniał również o swojej platformie Personal Tokens, która umożliwia każdemu stworzenie tokena personalnego w łatwy sposób i praktycznie za darmo (pokrywając jedynie opłatę sieci Ethereum).

Szczepan Bentyn

 

Lech Wilczyński, współzałożyciel platformy InPay przedstawił największe wyzwania, którym trzeba sprostać, aby kryptowaluty weszły do masowego użytku. Wymienił wśród nich brak integracji point of sale, brak masowej adopcji lightning network, traktowanie BTC jako waluty obcej w świetle prawa, oraz słabą edukację w tym zakresie. Zasugerował również kilka prostych rozwiązań, które mogą pomóc branży, jak np. dodanie opcji płatności w kryptowalucie, stopniowe lokowanie kapitału, czy “zasiewanie ziarna” przez pytanie o możliwość płatności w BTC.

Lech Wilczyński

Jacek Kubiak, jeden z organizatorów I Love Crypto, poprowadzi dyskusję na temat “blockchain a startupy”. Wypowiedzili się na ten temat praktycy z branży, tacy jak Patryk Kempiński, Filip Pawczyński, Jakub Zarembiński, Paweł Cichocki oraz Mike Satoshi. Powiedzieli m.in. o roli Bitcoina w obszarze kryptowalut oraz rozważali nad tym, czy są szanse, że któryś z projektów zastąpi go na miejscu lidera wśród kryptowalut. Pojawiły się głosy, że poniekąd już to nastąpiło, ponieważ są inne blockchainy, jak np. STEEM, których użytkownicy są bardziej aktywni.

 

Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.com poruszył w swoim wykładzie temat crowdfundingu udziałowego w epoce ICO. Przedstawił tezę, że te dwa pozornie różne światy, mogą efektywnie się uzupełniać. Powiedział dlaczego teraz jest doskonały moment dla equity crowdfundingu. Uargumentował to rosnącą świadomością przedsiębiorców, podniesieniem limitu crowdfundingu do 1 mln euro oraz opóźnienieniami w finansowaniu dla funduszy VC w Polsce. Zauważył, że coraz więcej przedsiębiorców z sektorów tradycyjnych postrzega equity crowdfunding jako źródło finansowania. Na koniec przedstawił również kilka przykładów, które pokazują, że blockchain wszedł już do głównego nurtu gospodarki.

 

Arkadiusz Regiec

 

Cezary Lech, współwłaściciel firmy MaxROY, opowiedział o swoich doświadczeniach we wdrażaniu programu lojalnościowego opartego o kryptowaluty. Przedstawił założenia tokena, omówił jego ekonomię oraz aktualne zastosowania. Zaznaczył, że MaxROY.coin umożliwia płacenie za wszystkie usługi firmy i już w tej chwili jest dostępny na giełdach.

Jakub Chmielniak, twórca marek odzieżowych, m.in. Aloha from Deer, poprowadził wykład, w którym omówił proces tokenizacji swojego sklepu odzieżowego. Podzielił się swoimi prognozami na temat rozwoju branży. Przedstawił tezę, że własna kryptowaluta nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów biznesu, ale zaznaczył, że uczestnictwo w tym obszarze na wczesnym etapie, może przynieść przedsiębiorcom długofalowe korzyści. Wymienił wśród nich m.in. budowanie zaangażowania klientów i dostęp do nowego rynku.

 

Jakub Chmielniak

 

Na zakończenie konferencji I Love Crypto, zostały przedstawione wyniki głosowania publiczności na najlepszego prelegenta. Pierwsze miejsce zajął Michał Grzybkowski, ale wyróżnieni zostali również Arkadiusz Regiec, Jakub Chmielniak, Szczepan Bentyn, Krzysztof Siciński, Cezary Lech, Marcelina Szwed-Ziemichód i Rahim Blak, Rafał Zaorski, Bartosz Bilicki oraz Lech Wilczyński.

Dziękujemy prelegentom za świetne, merytoryczne i pełne praktycznej wiedzy wystąpienia, a I Love Crypto za organizację konferencji na najwyższym poziomie. Jednocześnie zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia.

 

 

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
63 590,90 USD-0,98%
Ethereum logo
EthereumETH
3068,83 USD-3,32%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
588,51 USD-1,03%
Solana logo
SolanaSOL
154,40 USD4,20%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,54 USD0,20%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3068,96 USD-3,27%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,49%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,84 USD-3,43%