za

Kongres USA zajmuje się aż 3 projektami ustaw regulującymi rynek kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W tym roku w USA wprowadzono do obiegu aż trzy różne projekty ustaw, które mają upoważnić Komisję Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC) do regulowania rynków kryptowalutowych.

Prawodawcy chcą, aby CFTC było głównym regulatorem rynków kryptowalut

Do tej pory w Kongresie Stanów Zjednoczonych wprowadzono w tym roku trzy projekty ustaw, które mogą sprawić, że CFTC stanie się głównym regulatorem rynku kryptowalut. Kristin Smith, dyrektorka wykonawcza Blockchain Association, wymieniła je w czwartek w CNBC.

– Mamy obecnie trzy różne projektu ustaw – ten z tego tygodnia, projekt Lummis-Gillibrand, a także Ustawa o giełdach towarów cyfrowych – według której CFTC jest miejscem, do którego należy się udać [w kwestii kryptowalut] – tłumaczyła.

Do tego dochodzi „Ustawa o ochronie konsumentów towarów cyfrowych” z 2022 roku, która została wprowadzona do obiegu przez amerykańskich senatorów Debbie Stabenow, Johna Boozmana, Cory’ego Bookera i Johna Thune.

– Nasza ustawa zapewni CFTC wyłączną jurysdykcję nad rynkiem spot towarów cyfrowych, co doprowadzi nas do większej ochrony konsumentów, integralności rynku i innowacji w przestrzeni towarów cyfrowych – skomentował przepisy senator Boozman.

regulacje kongres kryptowaluty

Z kolei w czerwcu Cynthia Lummis i Kristen Gillibrand wprowadziły do obiegu legislacyjnego “Ustawę o odpowiedzialnych innowacjach finansowych”, która daje władzę CFTC nad rynkami spot aktywów cyfrowych.

Trzecim projektem jest „Ustawa o giełdach towarów cyfrowych”, która została wprowadzona do Kongresu w kwietniu przez Ro Khanna, Glenna „GT” Thompsona i Toma Emmera.

Aby wesprzeć amerykańskie innowacje i wzrost zatrudnienia w branży technologicznej, Kongres musi ustanowić jasny proces tworzenia i handlu towarami cyfrowymi, który priorytetowo traktuje ochronę konsumentów, przejrzystość i odpowiedzialność

wyjaśnił Khann.

To bardzo zachęcające!

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy dwupartyjnych, dwuizbowych członków Kongresu, którzy chcą przemyśleć i rozwiązać te kwestie [regulacji kryptowalut] – opisała projekt Smith.

Zauważając, że Komisja Senatu USA ds. Rolnictwa, Żywienia i Leśnictwa ma jurysdykcję nad CFTC, a senator Stabenow jest przewodniczącą komisji, Smith wyraziła opinię, że daje to szanse na mądre regulacje rynku. Określiła to jako “niesamowicie zachęcające”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności