za

Prokuratura bada kontakty Sama Bankmana-Frieda z Partią Demokratyczną

zondacrypto bitcoin giveaway

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Partia Demokratyczna zwraca środki, jakie otrzymała od Sama Bankmana-Frieda. Okazuje się, że prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie upadku FTX skontaktowali się z czołowymi politykami ugrupowania, żądając informacji o darowiznach przekazanych przez przedsiębiorcę.

Prokuratura bada kontakty Sama Bankmana-Frieda z politykami

Zgodnie z artykułem New York Times prokuratorzy skontaktowali się z członkami Democratic National Committee (DNC) i Democratic Congressional Campaign Committee (DCCC) oraz kongresmenem Hakeemem Jeffriesem w celu uzyskania informacji dot. środków, jakie przelał na wspomniane komitety były szef FTX.

Biuro prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku wysłało wiadomość e-mail do prawnika Partii Demokratycznej, Marca Eliasa, z prośbą o szczegółowe informacje na temat darowizn przekazanych przez Bankmana-Frieda. Podobne e-maile zostały wysłane do innych członków Partii Demokratycznej i Republikańskiej.

Wiele wskazuje więc na to, że służby biorą pod lupę relacje założyciela FTX z politykami. Wiadomo, że ten chętnie finansował kampanie wyborcze kandydatów na kongresmenów i Joe Bidena, gdy ten walczył o prezydenturę.

Przypomnijmy, że służby Bahamów aresztowały Bankmana-Frieda 12 grudnia na wniosek rządu USA. Stało się to zaledwie dzień przed tym, jak oskarżony miał zeznawać przed Kongresem w sprawie bankructwa swojej firmy. Przedsiębiorca został oskarżony o oszustwa finansowe i dot. właśnie nielegalnego finansowania polityków. W tle pojawia się sprawa rzekomego wyprowadzanie z giełdy FTX 1,8 miliarda dolarów funduszy klientów.

Warto dodać, że Bankman-Fried był drugim pod względem wielkości wpłat indywidualnym darczyńcą Demokratów. Wpłacił na konta ich komitetów wyborczych 39,8 miliona dolarów. Samego Bidena wsparł 5,2 mln dolarów.

Możliwe, że to co 17 grudnia zrobiły trzy komitety Partii Demokratycznej – Democratic National Committes (DNC), Democratic Senatorial Campaign Committee (DSCC) i Democratic Congressional Campaign Committee (DCCC) – było odpowiedzią na zajęcia się sprawą przez prokuraturę. Przypomnijmy, że komitety zdecydowały o zwróceniu darowizn związanych z Bankmanem-Friedem inwestorom FTX.

Pikanterii dodaje fakt, że początku tego roku Bankman-Fried powiedział publicznie, że planuje wydać do miliarda dolarów na cele polityczne. Chciał wpłacać środki także na przyszłą kampanie prezydencką.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Joe Biden Partia Demokratyczna Sam bankman fried USA
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.