za
Joseph Muscat Malta

Premier Malty podczas debaty generalnej ONZ: Łańcuch bloków czyni kryptowaluty nieuniknioną przyszłością pieniądza

1,5% dla maluszka

Jak co roku, we wrześniu, przywódcy państw zbierają się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, aby dyskutować nad najważniejszymi kwestiami polityki międzynarodowej.

 

 

Jak co roku, we wrześniu, przywódcy państw zbierają się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, aby dyskutować nad najważniejszymi kwestiami polityki międzynarodowej.

 

Podczas czwartkowej, porannej sesji 73. debaty generalnej ONZ, głos zabrał premier Republiki Malty, Joseph Muscat. W czasie swojego wystąpienia Muscat odniósł się m.in. do zagadnień dotyczących rozwoju nowych technologii i ich pozytywnego wpływu na rozwój naszej cywilizacji, wśród jednych z najbardziej perspektywicznych w tym aspekcie bez wahania wymieniając technologię łańcucha bloków i kryptowalut:

 

Namiętnie wierzę, że technologia rewolucjonizuje i ulepsza system. Z tego właśnie powodu promujemy Maltę jako Blockchainową Wyspę, będąc pierwszą na świecie jurysdykcją, która uregulowała tę technologię, która poprzednio istniała w prawnej próżni”.

 

Łańcuch bloków czyni kryptowaluty nieuniknioną przyszłością pieniądza. Transparentną, odkąd pomaga oddzielić dobre biznesy od złych, jednakże technologie rozproszonych ksiąg są w stanie dokonać znacznie więcej. Mogą dostarczyć rozwiązań dla systemów ochrony zdrowia, gdzie pacjent jest rzeczywiście właścicielem swojej dokumentacji medycznej. Systemy handlu uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych mogą zostać wzniesione na nowy poziom. Jesteśmy w stanie zweryfikować czy pomoc humanitarna dociera do zamierzonego celu. Możemy upewnić się, że nikt nie jest pozbawiany swojej prawowitej własności z powodu naruszenia danych. Korporacje będą w stanie stać się bardziej zrozumiałymi dla swoich akcjonariuszy. Państwa będą musiały zrezygnować z przetrzymywania informacji na temat swoich obywateli na rzecz wytworzenia środowiska, w którym obywatele polegają na zarządzaniu własnymi danymi”.

 

Malta już od jakiegoś czasu pracuje nad stworzeniem u siebie jak najlepszych warunków dla funkcjonowania biznesów blockchainowych i kryptowalutowych. Zaangażowanie lokalnych władz już teraz przynosi wymierne skutki, bowiem na Maltę swoje biura sprowadzają największe marki sektora, często zmuszone do opuszczenia rodzimych krajów, ze względu na panującą tam nieprzychylną atmosferę (zarówno ze strony rządu, jak i sektora bankowego) wobec biznesów z branży kryptowalutowej.

 

W ciągu ostatnich miesięcy na Malcie swoje biura założyły m.in. takie marki jak Binance – największa na świecie (pod względem wolumenu transakcyjnego) giełda kryptowalutowa; a także BitBay, do niedawna największa giełda kryptowalutowa w Polsce.

 

Z przyczyn od nas niezależnych BitBay sp. z o.o. postanowił o zawieszeniu działalności giełdy BitBay w Polsce. Jednocześnie giełda pod marką BitBay będzie prowadzona przez nowego dostawcę w przyjaznej kryptowalutom jurysdykcji Republiki Malty” – pisali wówczas na swoim oficjalnym blogu, przedstawiciele giełdy BitBay.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności