za
thePolki

Poznaj thePolki, czyli nową memiczną kolekcję od kolektywu thePolacy

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Grupa artystycznych programistów kryjąca się pod nazwą thePolacy postanowiła wypuścić następną kolekcję obrazów w stylu pixel art. Po sukcesie związanym z emisją 2137 tokenów NFT thePolacy, przychodzi czas na memiczną kolekcję thePolki. Kolektyw thePolacy udowadnia, że Web3 pozwala na całkowicie nowy wymiar konsumpcji sztuki i to w jej cyfrowym wydaniu.

Nadchodzi wirtualna (r)ewolucja sztuki. Kolektyw thePolacy i ich spojrzenie na Web3

Kolektyw thePolacy, to czterej młodzi artyści i programiści, którzy doskonale rozumieją potencjał, dynamikę rozwoju i wzrost wartości sztuki cyfrowej. Ex Human, Ozzy, Iwo oraz Kojak zdecydowali się na połączenie sztuki i biznesu z technologią Web3. Ich debiutancka kolekcja 2137 obrazów w stylu pixel art thePolacy okazała się ogromnym sukcesem. NFT z pixeolwymi artami rozeszły się, niczym świeże bułeczki wśród kolekcjonerów, artystów i entuzjastów Web3. O sukcesie pierwszej kolekcji z pewnością świadczą liczby. Na platformie do handlu tokenami NFT, przybliżona wartość kolekcji thePolacy, to 114 ETH, czyli ponad 370 000 USD. Warto dodać, że kolekcja thePolacy została wybita na blockchainie Ethereum. Jak twierdzi Kojak:

Stoimy w obliczu powszechnej wirtualizacji doświadczenia. Świat gier i metaverse, moda 3D czy wreszcie boom na rozszerzoną rzeczywistość pokazują, że coraz więcej ludzi inwestuje czas i pieniądze w świat cyfrowy. Dotyczy to również sztuki. Internet Web 3 pozwala dzielić się nią w bezpieczny sposób i otwiera ogromne możliwości ekonomiczne. Dlatego wspieramy ten model i pokazujemy Polakom korzyści, jakie z niego płyną.

thePolki

Kolekcja thePolki – sztuka na blockchainie Bitcoina

Sukces kolekcji thePolacy nie pozostawiał wątpliwości w kwestii kolejnej serii pixelartowych obrazków wybitych na blockchainie. Tym razem kolektyw czterech artystów postawił na bitcoinowy protokół Ordinals, co jest nowością w polskiej przestrzeni Web3. Kolekcja thePolki, to 777 unikalnych dzieł, które łączą w sobie estetykę stylu pixel art z najbardziej charakterystycznymi elementami polskiej kultury i popkultury. Podobnie, jak w przypadku pierwszej kolekcji, nie zabraknie głębokiego wglądu w cechy narodowe i przywary. Wszystko zaś okraszone dystansem i humorem. Proces wybijania kolekcji bezpośrednio na blockchainie Bitcoina rozpocznie się w poniedziałek 29 kwietnia 2024. Oznacza to, że od tej daty każdy będzie mógł zdobyć takie niepowtarzalne, wirtualne dzieło sztuki.

Więcej o tym, jak wymintować swoją thePolkę znajdziesz w jutrzejszym artykule!

Projekt thePolki, to nie tylko dzieła sztuki cyfrowej, ale także edukacja i integracja polskiej społeczności Web3 z nowymi protokołami opartymi o blockchain Bitcoina,  czyli Ordinals i Runes. W tym celu kolektyw thePolacy uruchomił Polski Hub Ordinals na Discordzie, czyli miejsce do nauki i wymiany doświadczeń w świecie kryptowalut. Główny nacisk będzie akcentowany na młode i szybko rozwijające się środowisko Ordinals.

Specjalne runy dla każdego, kto posiada thePolkę!

Kolejną istotną informacją, dotyczącą kolekcji thePolki jest możliwość otrzymania specjalnych run dla wszystkich, którzy kupią dzieło z najnowszej kolekcji. Każdy obraz z kolekcji otrzyma 777 sztuk run w ramach tzw. Ordinals Starter Packa. Całkowita ilość dedykowanych run w obiegu jest jeszcze nieznana. Nie ma i nie będzie jednak innego sposobu, aby zdobyć te runy, niż zakup thePolki.

thePolki

Ordinals, Runes i Web3, to nowe obszary dla sztuki cyfrowej!

Cyfrowe dzieła sztuki potrafią osiągać dziś astronomiczne ceny. Spowodowane jest to nie tylko wartością kolekcjonerską, ale także bezpieczeństwu, jakie zapewnia technologia blockchain. Ostatnie tygodnie to zaś wzmożone zainteresowanie tokenami NFT osadzonymi na blockchainie najstarszej sieci blockchain, czyli Bitcoinie. Protokoły takie jak Ordinals, czy wprowadzony zaledwie kilka dni temu (20 kwietnia) protokół Runes wyraźnie pokazują, że kryptowaluty i sztuka, to idealne połączenie. Jak dodaje Ozzy:

Web3 to remedium na social media, zupełnie inny model konsumowania treści w Internecie. Świat, w którym globalne korporacje nie korzystają z udostępnionych przez użytkowników danych do generowania własnych zysków. Web3 to sprawiedliwy model rozliczeniowy między artystą a odbiorcą, w którym liczy się prawdziwa sztuka i bezpośrednie relacje, a nie pogoń za pustymi liczbami.

Rok 2024 jest wyjątkowy nie tylko ze względu na halving, ale wprowadzenie kolejnego protokołu umożliwiającego tworzenie tokenów NFT na sieci Bitcoin.  Kolekcja thePolki, których obrazy zostały pierwszy raz zaprezentowane na konferencji 4. Halving Bitcoina (organizowanej przez kolektyw thePolacy), to potwierdzenie ogromnego zainteresowania możliwościami Web3 przez kryptowalutową społeczność. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności