Powstała grupa parlamentarna działająca w obronie kryptowalut

2018-05-21 Prawo i polityka

Podczas gdy rząd atakuje kryptowaluty ze wszystkich stron, powstała parlamentarna grupa lobbująca za kryptowalutami.     Podczas gdy rząd atakuje […]

Podczas gdy rząd atakuje kryptowaluty ze wszystkich stron, powstała parlamentarna grupa lobbująca za kryptowalutami.

 

 

Podczas gdy rząd atakuje kryptowaluty ze wszystkich stron, powstała parlamentarna grupa lobbująca za kryptowalutami.

 

Na wstępie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki zespół jest w Polsce potrzebny. Okazuje się, że bardzo. To co dzieje się w ciągu ostatnich miesięcy można nazwać już wojną. Wojną państwa z nową technologią, w której:

 

 – NBP i KNF ostrzegają przed kryptowalutami. Powstaje strona uwazajnakryptowaluty.pl.

 – KNF wpisuje na czarną listę giełdy bitcoinowe

 – Banki wypowiadają masowo umowy o prowadzenie rachunków bankowych firmom i osobom fizycznym handlującym kryptowalutami.

 – KAS żąda od giełd i kantorów wszystkich danych użytkowników oraz listy operacji oraz adresów portfeli bitcoinowych klientów

 – Za pieniądze podatników powstanie kampania informacyjna wrzucająca kryptowaluty do jednego worka z piramidami finansowymi.

 – Ministerstwo Finansów informuje użytkowników o konieczności odprowadzenie irrocjonalnego podatku PCC od każdej transakcji kupna kryptowalut lub zamiany na inną kryptowalutę. Ostatecznie, pod naciskiem społeczności podatek ma zostać wstrzymany,  ale tylko od 13 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku.

 – Niedawno ogłoszono powołanie zespołu do spraw kryptowalut składającego się z przedstawiciela Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, a także koordynatora służb specjalnych, Prokuratora Krajowego i ministra spraw wewnętrznych.

 

Skala ataku jest coraz większa. Powstanie grupy parlamentarnej jest więc, jak najbardziej uzasadnione i potrzebne.

 

W składzie grupy parlamentarnej znaleźli się wyłącznie politycy opozycji: Jakub Kulesza z Kukiz’15, Michał Jaros z Nowoczesnej i niezrzeszony Jacek Wilk. 

 

Nie ma powodów, by wytaczać najcięższe działa przeciw perspektywicznie rozwijającej się technologii – powiedział dla  „Rzeczpospolitej” Jakub Kulesza z Kukiz ’15, jeden z założycieli grupy.

 

Nie mogę pozwolić na to, by państwo, stosując absurdalne rozwiązania podatkowe, zwalczało wszystkich, chcących korzystać z tej technologii – dodaje poseł

 

Celem powołania Zespołu jest wspieranie działań edukacyjnych na temat kryptowalut oraz współpraca ze środowiskiem prawnym, naukowym i biznesowym, aby zaproponować projekty prawa pozwalającego na ich rozwój w Polsce – czytamy w regulaminie parlamentarnego zespołu ds. kryptowalut.

 

Zespołowi pozostaje życzyć  powodzenia! Zapewne nie będzie to łatwa droga.

 

 

Tagi
bitcoin grupa parlamentarna Jacek Wilk kryptowaluty Kukiz15 polityka Polska rząd

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.