Bitcoin Radio Podcast

Polkadot przejmuje rynek! Projekt życia? – Bitcoin Radio #29

Rynek nieco uspokoił się przez ostatni tydzień. Cena bitcoina nie ustanowiła nowego ATH, a większość rynku poradziła sobie ze spadkami, […]

Data publikacji: 19 stycznia 2021

bitbay

Rynek nieco uspokoił się przez ostatni tydzień. Cena bitcoina nie ustanowiła nowego ATH, a większość rynku poradziła sobie ze spadkami, które miały miejse 2 tygodnie temu. Największą gwiazdą jest jednak Polkadot. Ten młody i ambitny projekt zwiększył swoją wartość o 100% w ciągu 7 dni!

Open in Spotify

Polkadot Bohaterem Bitcoin Radio, a poza tym…

UBS Wealth Management porównuje bitcoina i inne kryptowaluty do MySpace i Netscape. W czym problem? Ano w tym, że:

“Naszym zdaniem niewiele jest w stanie powstrzymać cenę kryptowalut przed zejściem do zera, gdy uruchomiona zostanie lepiej zaprojektowana wersja lub gdy zmiany regulacyjne stłumią sentyment. Netscape i MySpace są przykładami aplikacji sieciowych, które cieszyły się dużą popularnością, ale w końcu zniknęły.” – tłumaczy Michael Bollinger, dyrektor inwestycyjny.

Skoro już wspomniałem wcześniej o Polkadot, warto wspomnieć, że rekordowe wzrosty wartości tego projektu przepchnęły go na 4 miejsce w rankingu kapitalizacji. Nie licząc Tetheru, podium rankingu kapitalizacji od wielu lat należało do Bitcoina, Ethereum i XRP. Dokąd Polkadot jeszcez dojdzie, tego nie wiemy.

Prezes FEDu, Jerome Powell, stwierdził, że jednym z najważniejszych zadań, które stawia przed sobą Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych to utworzenie CBDC. Według Powella, stablecoiny banków centralnych mogą stać się ważne dla obecnego systemu finansowego niemalże z dnia na dzień.

Mam też nadzieję, że pamiętacie o tym, że niedługo nadejdzie czas rozliczania PIT-ów. Specjalnie dla Was jeden segment Bitcoin Radio poświęcimy temu, jak zadbać o rozliczenie zysków z kryptowalut. Jeśli zaliczyliście w 2020 roku jakieś dochody (a wiem, że zaliczyliście), to koniecznie posłuchajcie informacji w tym odcinku Bitcoin Radio.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion