za
podsumowanie162

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 16.02.2018

2018-02-16
Podsumowania
European Halving Party 2024

Tim Draper: Świat potrzebuje nowej waluty – Bitcoina, Bank of America przoduje w ilości wypełnionych kryptowalutowych wniosków patentowych, 50 apartamentów w Dubaju sprzedanych za Bitcoiny.

 

 

Tim Draper: Świat potrzebuje nowej waluty – Bitcoina, Bank of America przoduje w ilości wypełnionych kryptowalutowych wniosków patentowych, 50 apartamentów w Dubaju sprzedanych za Bitcoiny.

 

Tim Draper: Świat potrzebuje nowej waluty – Bitcoina

 

„Ludzie pytają mnie czy planuję sprzedać swoje bitcoiny. Odpowiadam. Dlaczego miałbym sprzedawać przyszłość w zamian za przeszłość?” – powiedział Tim Draper, biznesmen, inwestor oraz wieloletni entuzjasta i propagator technologii bitcoina w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

 

„Świat tego potrzebuje. Potrzebuje nowego rodzaju waluty, globalnej waluty, która nie podlega kaprysom tego czy innego rządu” – wyjaśnia Draper, dodając również:

 

„Światowy rynek walutowy wynosi obecnie 86 bilionów dolarów. Uważam, że kryptowaluty będą stanowić bardzo dużą część tego rynku”

 

Tim Draper jest jednym z wcześniejszych inwestorów bitcoina. To on w 2014 roku nabył 32 000 BTC, sprzedawanych na licytacji majątku, słynnego niegdyś bazaru internetowego, Silk Road, zamkniętego przez służby federalne USA pod zarzutem m.in. pośredniczenia w handlu narkotykami.

 

W 2014 roku, ten sam Tim Draper przewidywał również, iż cena pojedynczego bitcoina może przekroczyć pułap 10 000 dolarów. Biznesmen zakładał, iż stanie się tak w przeciągu następnych 3 lat. Trzy lata później okazało się, iż rzeczywistość przerosła nawet najbardziej optymistyczne założenia Drapera, a kurs bitcoina osiągnął pułap niemal 20 000 dolarów.

 

Urodzony w Kalifornii, 59 letni Tim Draper, dyrektor naczelny Draper Fisher Juverston (firmy inwestycyjnej typu venture capital) ma już na swoim koncie inwestycje w takie marki jak Skype, Tesla czy Twitter. Wartość jego osobistego majątku szacuje się dziś na sumę 1 miliarda dolarów z czego prawie 1/4 ulokowana jest w bitcoinach.


 

Bank of America przoduje w ilości wypełnionych kryptowalutowych wniosków patentowych

 

Ponad 2000. Tyle wniosków patentowych powiązanych z technologią kryptowalut złożono na całym świecie od czasu powstania Bitcoina w 2009 roku – wynika z dorocznej publikacji Bitcoin Patent Report.

 

Około 50% wniosków patentowych pochodzi z Chin (910). Zaraz za nimi plasują się Stany Zjednoczone (676), Wielka Brytania (112) i Południowa Korea (98).

 

Tylko w zeszłym roku złożono łącznie 1 250 wniosków patentowych nawiązujących w swej treści do technologii kryptowalut.

 

Niemałym zaskoczeniem może być jednak zestawienie Bitcoin Patent Report ukazujące czołową dziesiątkę firm przodujących w tej dziedzinie. Okazuje się bowiem, iż na jego pierwszym miejscu znajduje się… Bank of America, z liczbą 45 patentów. W czołowej dziesiątce jest również MasterCard International, który złożył łącznie 21 wniosków patentowych.

 

W czołówce znajduje się również IBM czy południowokoreańska giełda wymiany kryptowalut, Coinplug.

 

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje firma EITC Holdings, Australijczyka Craiga Wrighta, o którym głośno zrobiło się jeszcze w 2016 roku kiedy to, bezskutecznie, starał się przekonać światową opinię publiczną, iż to właśnie on kryje się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.


 

50 apartamentów w Dubaju sprzedanych na pniu za Bitcoiny

 

Brytyjska firma deweloperska Aston Developments buduje właśnie 1 300 apartamentów w Dubaju. Pięćdziesiąt z nich firma postanowiła wystawić na sprzedaż za bitcoiny. Sprzedano wszystkie.

 

„Niektórzy kupowali po dwa apartamenty, jedna osoba kupiła dziesięć” – dowiadujemy się od osób związanych z projektem.

 

Inwestycja Aston Developments wyceniana jest na 327 milionów dolarów. Zakres cenowy pojedynczych apartamentów waha się w przedziale od 130 do 380 tyś. dolarów. Ich budowa powinna zakończyć się w 2020 roku.

 

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności