za
podsumowanie142

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 14.02.2018

2018-02-14
Podsumowania
Binance Launchpool

Litecoin: LitePay i nadchodzący (?) fork łańcucha rozgrzewają rynek LTC, Korea Południowa: Oświadczenie rządu rozwiewa plotki nt. rzekomego zakazu handlu kryptowalutami, nowa afera na wykop.pl, NBP rzekomo wydaje prawie 100tys zł na kampanię ostrzegającą przed kryptowalutami.

 

 

Litecoin: LitePay i nadchodzący (?) fork łańcucha rozgrzewają rynek LTC, Korea Północna: Oświadczenie rządu rozwiewa plotki nt. rzekomego zakazu handlu kryptowalutami, nowa afera na wykop.pl, NBP rzekomo wydaje prawie 100tys zł na kampanie ostrzegającą przed kryptowalutami.

 

 

Litecoin: LitePay i rzekomo nadchodzący fork łańcucha rozgrzewają rynek LTC

 

Pomimo mrozu za oknem luty wydaje się być gorącym miesiącem, przynajmniej dla ekosystemu Litecoina. Na 26 lutego zaplanowano start LitePay – dedykowanego procesora płatności LTC za rozwój którego odpowiadają developerzy Litecoina. 19 lutego zaś, w wyniku niezależnego forka łańcucha LTC narodzi się Litecoin Cash.

 

O ile inicjatywa LitePay spotyka się generalnie z pozytywnym odzewem i dużymi nadziejami ze strony społeczności kryptowalutowej, w znacznej mierze za sprawą faktu, iż firmuje ją sam twórca Litecoina, Charlie Lee, o tyle kwestia forka LTC nie jest już aż tak oczywista. Podkreślmy, iż nie jest to inicjatywa developerów właściwego Litecoina, a sam Lee ostrzega przed forkiem określając go wprost mianem „oszustwa” żerującego na obecnej fali popularności LTC.

 

„Zespół Litecoina jak i ja nie forkujemy Litecoina. Jakiekolwiek forki o których słyszycie to oszustwa, próbujące zmylić was, abyście myśleli, że ma to coś wspólnego z Litecoinem. Nie dajcie się na to złapać i pod żadnym pozorem nie wprowadzajcie swoich kluczy prywatnych ani seedów do ich strony internetowej czy klienta. Uważajcie!” – pisze w jednym z postów na Twitterze, Charlie Lee.

 

Rozwidlenie łańcucha Litecoin’a zostało zaplanowane na blok 1371111 i nastąpi najprawdopodobniej 18 lutego w okolicach godziny 22:00 (może ulec zmianie).

 

W sieci można się natknąć na „niebezpieczne informacje” jak uzyskać nowe monety Litecoin Cash. Jeżeli faktycznie dojdzie do forka i zdecydujesz się na nowe monety to:

 

Po forku przelej litecoiny z portfela na inny portfel LTC (oryginalny), tak aby był pusty. Zaimportuj klucze ze starego pustego już portfela do nowego Litecoin Cash. Nigdy nie przelewaj litecoinów na portfel Litecoin Cash, ani nie importuj kluczy z portfela zawierającego litecoiny do oprogramowania „niezaufanego” jakim będzie portfel Litecoin Cash! Pamiętaj, że nowy portfel może zawierać wirusy/trojany, dlatego nie instaluj go na komputerze, na którym robisz operacje finansowe.


 

Korea Południowa: Oświadczenie rządu rozwiewa plotki nt. rzekomego zakazu handlu kryptowalutami

 

Rząd Południowej Korei dał mocno do zrozumienia, iż nie zamierza w najbliższej przyszłości blokować działalności tamtejszych giełd wymiany kryptowalut.

 

Od jakiegoś już czasu w światowych mediach pojawiały się pogłoski jakoby rząd Korei Południowej nosił się z zamiarem wprowadzenia całkowitego zakazu handlu dla tamtejszych giełd kryptowalutowych. Informacje tego rodzaju podsyciła dodatkowo grudniowa deklaracja tamtejszego ministra sprawiedliwości, nawołującego do zamknięcia lokalnych krypto-giełd.

 

To z kolei napotkało na zdecydowany opór ze strony koreańskiej społeczności kryptowalutowej. Petycję do rządu przeciwko regulacjom podpisało ponad 215 000 Koreańczyków, zmuszając władze do ustosunkowania się do sprawy.

 

Niedawne oświadczenie ministra Hong Nam-ki, opublikowane w formie nagrania na prezydenckiej stronie internetowej, wydaje się rozwiewać wiele dotychczasowych wątpliwości w kwestii potencjalnych regulacji. Hong Nam-ki przekonuje w nim, iż władze zamierzają skupić się bardziej na zapewnieniu przejrzystości handlu na lokalnych giełdach kryptowalutowych, aniżeli wprowadzaniu jakichkolwiek zakazów.

 

Nam-ki przyznaje jednakże, iż tamtejsi ustawodawcy będą nadal aktywnie przyglądać się rozwojowi sektora kryptowalut, śledząc między innymi dyskusje i ustalenia w tej kwestii jakich dokonały inne kraje.

 

Minister przyznaje również, iż rząd nosi się z zamiarem wypracowania odpowiednich zasad opodatkowania handlu kryptowalutami jak również stworzenia mechanizmów nadzoru mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa środków finansowych klientów korzystających z krypto-giełd, w tym miejscu nawiązując do ostatnich wydarzeń związanych z atakiem hakerskim na japońską giełdę Coincheck.


 

Nowa afera na wykop.pl, NBP rzekomo wydaje prawie 100tys zł na kampanię ostrzegającą przed kryptowalutami

 

Jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl publikuje korespondencję z której wynika, iż to Narodowy Bank Polski stoi za kampanią (dez)informacyjną w mediach społecznościowych, ośmieszającą ideę inwestowania w kryptowaluty.

Kampania miała kosztować blisko sto tysięcy złotych (91 221,99 zł brutto). Według autora wpisu, NBP współpracowało w tym zakresie z firmami Gamellon Sp. z o. o., Facebook Ireland Limited i Google Ireland Limited.

 

wykop

 

Gamellon Sp. z o.o to sieć partnerska z którą nawiązał współpracę NPB, jak można dowiedzieć się na facebooku, sieć zrzesza między innymi Marcina Dubiela, który nakręcił film z DubielCoinami.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności