za
podsumowanie192

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 19.02.2018

2018-02-19
Podsumowania
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Gwałtowny wzrost ilości funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty, Ellen DeGeneres przedstawia bitcoina milionom Amerykanów, MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – gra na PC o 1 BTC.

 

 

Gwałtowny wzrost ilości funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty, Ellen DeGeneres przedstawia bitcoina milionom Amerykanów, MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – gra na PC o 1 BTC

 


Gwałtowny wzrost ilości funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty

 

Liczba funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty podwoiła się w ciągu ostatnich czterech miesięcy – wynika z danych zgromadzonych przez Autonomous NEXT, firmy specjalizującej się w analizie rynku technologii finansowych.

 

Jeszcze w październiku zeszłego roku liczba funduszy tego typu lokujących środki inwestycyjne w kryptowalutach wynosiła 110. Obecnie jest ich już 226. Łączna wartość krypto-aktywów, którymi obracają szacowana jest na 5 miliardów dolarów.

 

Według Autonomous NEXT niemały wpływ na taki stan rzeczy mają duże wahania kursowe, charakterystyczne dla obecnego rynku kryptowalut, w których to fundusze upatrują okazji do znacznych, dwucyfrowych zysków.

 

W 2017 roku zyski niektórych funduszy hedgingowych sięgnęły nawet 1400%, właśnie dzięki inwestowaniu w kryptowaluty, jak również inne, powiązane z nimi produkty finansowe, m.in. Initial Coin Offering (ICO) – podaje Autonomous Next.


 

Ellen DeGeneres przedstawia bitcoina milionom Amerykanów

 

W jednym z odcinków popularnego amerykańskiego programu telewizyjnego, Ellen DeGeneres Show, oglądanego przeciętnie przez ok. 3 miliony Amerykanów, jego prowadząca, Ellen DeGeneres, postanowiła zapoznać swoich widzów z technologią Bitcoina.

Ellen przez kilka minut, w sposób zabawny jednak niekoniecznie prześmiewczy, opowiadała co udało jej samej dowiedzieć się o Bitcoinie.

 

„Jedna z rzeczy, które ostatnio nie dają mi spokoju, o której, jak sądzę, każdy się teraz dowiaduje, jest Bitcoin. Kto słyszał o Bitcoinie?” – to pierwsze zdanie Ellen spotkało się z ogromnym aplauzem zgromadzonej w studiu publiczności, co akurat w Stanach dziwić nie powinno.

 

W opinii Ellen niewiele osób, które słyszały o Bitcoinie, włączając w to ją samą, jest jednak w stanie wystarczająco precyzyjnie opisać na czym technologia ta tak naprawdę polega.

 

„Nikt nie wie jak to działa. Każdy mówi o Bitcoinie, ale nikt go nie rozumie” – mówi, z dużą dozą ironii Ellen, porównując Bitcoina do filmu o skomplikowanej fabule oglądanego w gronie znajomych, kiedy żadna z śledzących ją osób nie chce przyznać się do swojej niewiedzy.

 

„Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa. Jeśli mam być szczera, nie wiem co to oznacza…” – po raz kolejny ironizuje prowadząca, chwilę później porównując kryptowalutę do „cyfrowej kozy” z internetowego obrazka, której istnienie ogranicza się jedynie do przestrzeni wirtualnej.

 

W prostych i humorystycznych słowach Ellen opisała również po krótce zasadę działania, zarówno cyfrowych jak i sprzętowych, portfeli służących do przechowywania kryptowaluty. Zwróciła również uwagę na ryzyko jak i potencjalne korzyści związane z inwestowaniem w bitcoina.

 

Z fragmentem filmu o Bitcoinie z Ellen w roli głównej możecie się zapoznać tutaj. Samo nagranie na twitterze zanotowało już niemal milion wyświetleń i ponad 20 tyś. polubień.


 

MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – gra na PC o 1 BTC

 

Jutro premiera gry MonteCrypto: The Bitcoin Enigma. Produkcja autorstwa niezależnego studia Gem Rose Accent utrzymana w klimatach RPG składa się z 24 zagadek logicznych, których rozwiązanie, jak zapewniają autorzy projektu, zapewni osobie, której uda się to najszybciej, nagrodę w wysokości 1 BTC.

 

Gra już od jutra dostępna będzie na platformie Steam.

 

Jak to bywa w przypadku tego rodzaju projektów, nie możemy mieć 100% pewności co do autentyczności zadeklarowanej przez autorów gry nagrody. Dla ciekawych tego faktu osób lubiących łamigłówki dodatkowo utrzymane w klimacie „cyberpunk”, cena 1,99 $ za tę pozycję nie powinna być jednak zbyt wygórowana.  

 

Z szerszym opisem gry możecie zapoznać się również w serwisie Gry-Online.pl.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 811,68 USD-3,43%
Ethereum logo
EthereumETH
3828,53 USD-2,87%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,98 USD-1,96%
Solana logo
SolanaSOL
166,41 USD-3,20%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3824,66 USD-2,95%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,12%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,13%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,42 USD-0,77%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,84%