za

Playstudios, właściciel marki Tetris, uruchamia dział gier opartych na blockchainie

robinhood aplikacja rejestracja

Playstudios, firma zajmująca się grami mobilnymi, ogłosiła niedawno, że wchodzi do świata produktów Web3. Uruchamia dział gier opartych na blockchainie. Zainwestuje również 10 milionów dolarów w podmioty z tej branży.

Playstudios i Web3

Playstudios to firma zajmująca się grami mobilnymi z siedzibą w Las Vegas. Udało jej się zebrać ponad 300 milionów dolarów finansowania, które chce inwestować w blockchaina i Web3. Spółka, która jest właścicielem takiej marki jak Tetris, uruchamia dział gier opartych na blockchainie o nazwie Playblocks.

Andrew Pascal, założyciel i dyrektor generalny Playstudios, powiedział Techcrunch, że jego firma jest “pionierem w świecie gier”.

Spędziliśmy dużo czasu na myśleniu o tym, jak nagradzać graczy w naszych grach – dodał.

Nowy dział zostanie zbudowany na dość pewnym fundamencie – przejęciu Wonderblocks, firmy zajmującej się grami „play-to-earn”. Playblocks będzie również korzystać z wiedzy technicznej firmy Forte. Ma to odbywać się w ramach strategicznego partnerstwa. Forte, które w zeszłym roku zebrało aż 725 milionów dolarów, świadczy usługi z zakresu blockchaina, tokenów i NFT. Pomaga firmom z branży gier, ułatwiając włączenie tych technologii do nowych produkcji.

Playstudios

Fundusz Web3 o wartości 10 milionów dolarów

Playstudios tworzy też fundusz, który będzie inwestował w inicjatywy związane z grami Web3. Początkowo wesprze go 10 milionami dolarów. Ta inicjatywa, nazwana „Future Fund”, pozwoli Playstudios na inwestowanie w rozwijające się firmy, które również chcą zintegrować blockchaina ze swoim modelem biznesowym, przybliżając przy tym graczom tę technologię

Pierwsze inwestycje funduszu zostały dokonane we wspomnianej wyżej firmie Forte oraz w Kryptomon Company. To drugie to gra ze świata Pokemonów, która pozwala użytkownikom szkolić swoje osobiste stworzenia NFT.

Podczas gdy inne sektory gospodarki kryptowalut skurczyły się, rynek gier Web3 wydaje się prosperować coraz lepiej, a kilka VC i organizacji zainwestowało ostatnio w tego typu inicjatywy. Griffin Gaming Partners ogłosiło uruchomienie w marcu funduszu gier Web3 o wartości 750 milionów dolarów, a A16z stworzyło w maju fundusz gier Web3 o wartości 600 milionów dolarów.

Przypomnijmy też, że program PlayStation Stars może będzie połączony z systemem NFT. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.