za

Elon Musk tłumaczy, dlaczego woli dogecoina od bitcoina

robinhood aplikacja rejestracja

Dogecoin na początku był żartem, ale teraz jest ulubionym projektem Elona Muska z rynku blockchaina. CEO Tesli ponownie wypowiedział się na temat kontrowersyjnej kryptowaluty.

Musk znów mówi o DOGE

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny Tesli, jest znany z bycia zwolennikiem dogecoina. W niedawnym wywiadzie dla Full Send Podcast powiedział, że blockchain DOGE ma znacznie większe zdolności do realizacji transakcji niż sieć Bitcoin.

Zwrócił również uwagę, że DOGE może być obecnie używany nie tylko do kupowania produktów Tesli i SpaceX, ale także jako środek płatniczy w innych dużych firmach, takich jak The Boring Company.

Musk wyjaśnił, że transakcje w dogecoinie są realizowane w 60 sekund, podczas gdy transakcje w bitcoinie trwają około 10 minut. Dla Muska to wystarczy, aby tego kontrowersyjnego coina uznać za lepszy system płatności. Fakt, że projekt ma dość beztroską społeczność, również wydaje się pomagać.

– Szczerze wspieram DOGE – powiedział CEO Tesli. Dodał, że cała społeczność tej kryptowaluty “ma poczucie humoru i nie traktuje siebie zbyt poważnie”.Myślę, że to dziwne, chociaż dogecoin został zaprojektowany tak, aby był jak taka absurdalna waluta-żart, ale rzeczywista całkowita przepustowość transakcyjna DOGE jest znacznie wyższa niż bitcoina – zauważył.

Podkreślił ponadto, że model emisyjny dogecoina, który pozwala na tworzenie ogromnej liczby coinów rocznie, może być lepszy w dłuższej perspektywie. Pomoże sprawić, że DOGE stanie się środkiem płatniczym.

Jedną z wad deflacji jest to, że zjawisko to zachęca do gromadzenia waluty, ponieważ jej postrzegana realna wartość rośnie z czasem.

elon musk doge btc

Kolejną kwestią, o której mówił miliarder, jest rosnąca liczba scamów związanych z kryptowalutami. Ostrzegł, że jego konto na Twitterze jest „celem wielu oszustów”.

Wpływ Muska

Wpływ Elona Muska na społeczność kryptowalut jest udowodniony. Badanie przeprowadzone przez dr Lennarta Ante dla Blockchain Research Lab wykazało, że za każdym razem, gdy ten tweetuje o dogecoinie, prawie natychmiast podnosi ceny tej kryptowaluty.

I faktycznie, również zapowiedzi zakupu bitcoinów przez Teslę, a potem zaprzestanie przyjmowania BTC jako środka płatniczego przez firmę oznaczały dla rynku kolejno silne wzrosty, a potem spadki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.