za
PlayStation Stars

PlayStation Stars zostanie rozbudowane o NFT?

2022-08-06
BlockchainNFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Czy program PlayStation Stars będzie połączony z systemem NFT? Tak mogą sugerować doniesienia użytkowników i pewne subtelne działania samego Sony.

PlayStation Stars jednak z NFT?

Przypomnijmy, że w połowie lipca Sony zapowiedziało powstanie programu lojalnościowego PlayStation Stars. Niedługo potem firma dodała, że ten nie będzie zawierał produktów połączonych z NFT. Tyle że ostatnie doniesienia sugerują, że wewnątrz spółki toczy się chyba debata na ten temat i wiele może się jeszcze zmienić.

Sam program lojalnościowy PlayStation Stars ma zapewnić użytkownikom wiele ciekawych nagród za wykonywanie różnych aktywności. Ma być odpowiedzią na Microsoft Rewards.

Wszyscy członkowie PlayStation Stars będą mieli możliwość zdobycia punktów lojalnościowych. Punkty można wymienić w katalogu, który może zawierać fundusze portfela PSN i wybrane produkty PlayStation Store. Jako dodatkową korzyść członkowie PlayStation Plus zapisani do PlayStation Stars automatycznie zdobywają punkty za zakupy w PlayStation Store

– opisuje idee firma.

Co rozpaliło wyobraźnię fanów blockchaina, to informacja, że jedną z nagród miałyby być tajemnicze “cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie”, co wprost kojarzy się z NFT.

I w tym momencie robi się ciekawie. Z jednej strony, Sony zaprzeczyło bowiem jakoby w zamian za określone działania społeczność mogłaby wymieniać zdobyte przez siebie punkty na NFT.

PlayStation Stars

Grace Chen, wiceprezes PlayStation ds. reklamy sieciowej, programów lojalnościowych i licencjonowanych towarów, w wywiadzie dla The Washington Post, potwierdził, że firma nie zamierza integrować ze swoimi systemami żadnych NFT:

To ja pewno nie są NFT. Zdecydowanie nie. Nie można nimi handlować, ani ich sprzedawać. Nie wykorzystujemy żadnych technologii blockchain i zdecydowanie nie jest to NFT.

Tyle że niektórzy użytkownicy zgłaszają już, że spółka pyta ich – przy wykonywaniu dodatkowych czynności związanych z wydarzeniem EVO – o to, jakie przedmioty związane z NFT chcielibyśmy zakupić w przyszłości.

Czy więc firma zmienia powoli zdanie i jednak wdroży do swojego ekosystemu NFT i inne blockchainowe aktywa? A może chodzi o inną, kolejną inicjatywę, ale tym razem związaną właśnie z technologią blockchain?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.