za
mandat-nowy-jork

Płatność za mandat za pomocą bitcoinów? Władze Nowego Jorku rozważają taką możliwość

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

 

Departament Finansowy miasta Nowy Jork wystosował wniosek o udzielenie informacji w sprawie mobilnych sposobów płatności, które chciałby wykorzystywać jako jedną z możliwości realizacji płatności m.in. za mandaty parkingowe.

 

Departament przygląda się takim systemom jak Apple Pay, PayPal, a także Bitcoin, które mogłyby w przyszłości stanowić alternatywną formę płatności w przypadku 10 milionów mandatów parkingowych wystawianych średnio każdego roku w tym mieście. Ich łączna wartość opiewa na około 600 milionów dolarów.

 

System mobilny dawałby także możliwość ustalania daty rozprawy sądowej, w przypadku jeśli ktoś zdecydowałby się na zakwestionowanie zasadności takiej kary.

 

Obecnie, oprócz płatności z wykorzystaniem tradycyjnej poczty, a także osobistych w kasach sądu, kierowcy mają do dyspozycji opcję płatności internetowej za pomocą kart debetowych lub kredytowych, jednakże ta obarczona jest prowizją w wysokości 2,5% oraz pociąga za sobą czasochłonny proces weryfikacyjny.

 

Wydaje się, iż rozwiązanie tego rodzaju mogłoby doskonale uzupełniać się z bardzo zaawansowanymi już planami władz Nowego Jorku, zakładającymi wykorzystanie infrastruktury prawie nieużywanych obecnie budek telefonicznych, jako sieci hot spotów Wi-Fi oferujących super szybkie połączenie z Internetem na terenie miasta. Przez najbliższe 8 lat ma ich tam powstać około 10 tysięcy.

 

Prędkości połączenia internetowego oferowana przez tego typu hot spoty miałaby wahać się w przedziale od 100 megabitów do 1 gigabita na sekundę. Każdy z nich oferować będzie także bezpłatne połączenia krajowe, a także możliwość doładowania baterii urządzeń mobilnych.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności