Piosenka Quebonafide wystawiona na Rarible za 5 ETH

Kryptowaluty quebonafide nft

W lipcu do sieci trafił premierowo utwór jednego z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce – Quebonafide, zatytułowany „Benz-Dealer”. W utworze […]

bitbay zonda

W lipcu do sieci trafił premierowo utwór jednego z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce – Quebonafide, zatytułowany „Benz-Dealer”. W utworze możemy także usłyszeć znanego na międzynarodowej scenie muzycznej Estończyka – Tommy’iego Casha.

Quebonafide Tommy Ca$h

Niespełnione oczekiwania

Fani rapera na publikację piosenki musieli czekać aż 4 lata. Po tak długich oczekiwaniach okazało się jednak, że wielu odbiorcom kawałek nie przypadł do gustu. Finalna wersja kawałka nie przypominała bowiem snippetów publikowanych wcześniej w mediach społecznościowych artysty.

Teraz jednak okazuje się, że fani mają okazję, aby posłuchać pierwszej wersji utworu. Producent odpowiedzialny za warstwę muzyczną- Forxst, zdecydował się bowiem wystawić na sprzedaż wersję roboczą owego kawałka z 2017 roku. Piosenka trafiła na rynek niewymiennych tokenów (NFT) Rarible.

Jak informuje producent, wystawiony na sprzedaż utwór to wersja robocza „Benz-Dealera”. Trwa ona dokładnie minutę i dwadzieścia sześć sekund i zawiera jedną zwrotkę oraz refren. Całość różni się diametralnie od piosenki opublikowanej na YouTube. Nie zawiera bowiem części, w której pojawia się Tommy Cash.

Kawałek Quebonafide za 5 ETH

Utwór został wystawiony na Rarible w formie licytacji. Póki co, pojawiła się już jedna oferta. Pewien użytkownik jest skłonny zapłacić za szkic utworu 2 ETH. Można go jednak kupić w opcji „kup teraz”. Taka możliwość kosztuje aż 5 etherów.

Osoba, która nabędzie utwór zyska do niego pełne prawa. Oznacza to, że po zakupie numeru. W opisie aukcji możemy przeczytać:

Wagwan chłopaki. Chciałbym wam przedstawić wersję roboczą kawałka „Benz-Dealer” wykonaną w 2017 roku przez Quebonafide i FORXST. Szkic ten ma długość 1:26 i posiada jedną zwrotkę oraz refren. Po zakupie możesz zrobić z nim co tylko sobie wyobrazisz. Użyj go jako dzwonka, puść w pętlę dla swojej dziewczyny lub stwórz produkt. Dosłownie co tylko chcesz.

Nie jest to pierwszy raz kiedy rap łączy się z sektorem NFT. Już wcześniej swój niewymienny token wypuścił najpopularniejszy raper na świecie – Eminem. Jeszcze przed nim, w świat NFT weszła też ikona Zachodniego Wyprzeża – Snoop „Doggy” Dogg.

Tagi
Benz Dealer Hip-hop muzyka NFT Quebonafide rap Rarible Tommy Ca$h

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.