Pierwszy w tym roku, Chiński ranking kryptowalutowych projektów. Są duże zmiany.

Wiadomości

Chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu opublikowało swój najnowszy EOS pozostaje na szczycie ogólnego rankingu, a za nim Ethereum. W grudniu Tron […]

Chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu opublikowało swój najnowszy ranking projektów kryptowalutowych – pierwszy w tym roku. W sumie, 37 projektów kryptograficznych, o dwa więcej niż w poprzednim rankingu, zostało ocenionych. Oprócz głównej kategorii, projekty zostały ocenione w trzech osobnych.

Pierwszy w tym roku ranking projektów kryptowalutowych

Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID), pod chińskim Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych, opublikowało w piątek swój pierwszy ranking projektów kryptograficznych w tym roku. Poprzedni ranking został opublikowany w grudniu 2019.

Obecny zawiera dwa nowe projekty, dzięki czemu całkowita liczba ocenianych projektów wynosi już 37. Oprócz ogólnego rankingu, centrum oceniło projekty kryptograficzne w 3 kategoriach:

  • podstawowej technologii
  • możliwości zastosowania
  • kreatywności

Ranking jest aktualizowany co dwa miesiące, ogólnie rzecz biorąc mamy już 16 aktualizację.

EOS pozostaje na szczycie ogólnego rankingu, a za nim Tron, a następnie EthereumW grudniu Tron zajął trzecie miejsce, a Ethereum drugie. W tym miesiącu Bitcoin spadł z 9 miejsca na 11 miejsce, podczas gdy Bitcoin Cash spadł z 27 miejsca na 34.

Ranking projektów kryptograficznych

Z pierwszej dziesiątki wypadły: Nuls (spadek z 4 miejsca na 10) oraz Bitshares (spadek z 8 miejsca na 24). Projekty takie jak: Waves, Zilliqa czy Tezos, także zaliczyły spadki. Awansowały niektóre projekty, takie jak Ripple, który z 18 miejsca wskoczył na 13 i Kosmos, awans z 24 na 14 miejsce.

IOST i GXS zaliczają debiut na liście

Dwa nowe projekty sklasyfikowane w tym miesiącu to IOST i GXS. Ten pierwszy określa się jako „ultraszybka, zdecentralizowana sieć blockchain oparta na algorytmie konsensusowym nowej generacji: Proof of Believability (PoB).” 

Ten ostatni, zwany także Gxchain, jest „fundamentalnym blockchainem dla globalnej gospodarki opartej na danych” , cytat ze strony internetowej projektu.

IOST zadebiutował na szóstym miejscu w rankingu ogólnym. Gxchain był wcześniej w rankingu, ale został usunięty w październikowej aktualizacji. Znów jest na siódmym miejscu w ogólnym rankingu.

Zwycięzcy trzech osobnych kategorii

Jeśli chodzi o trzy osobne kategorie, EOS uzyskał najwyższą ocenę w kategorii podstawowych technologii, tuż za nim uplasowały się: Tron, IOST, GXS i Steem.

W kategorii zastosowania, Ethereum zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, a następnie Tron i Neo.

W kategorii kreatywności, BTC uzyskał znacznie wyższe wyniki niż inne projekty. Drugie miejsce zajmuje Ethereum, następnie Lisk i EOS.

Kolejny ranking projektów kryptowalutowych będzie opublikowany w kwietniu.

Jak oceniacie najnowszy ranking? Czekamy na Wasze opinie.

Tagi
CCID Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu Chiny ranking kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.