za

Phil Konieczny sugeruje, że wzrosty na bitcoinie zaczną się jeszcze w tym roku

Phil Konieczny to youtuber, który propaguje idee wolnościowe i związane z kryptowalutami. Teraz udzielił wywiadu Instytutowi Kryptografii. Wypowiedział się na temat przyszłości kursu bitcoina.

Phil Konieczny: wzrosty na BTC za parę tygodni

Phil Konieczny twierdzi, że pierwsze mocniejsze wzrosty na BTC zobaczymy jeszcze w tym roku.

Kryptowaluty są jedyną szansą dla wielu osób – dodał, wskazując na potencjał wzrostów bitcoina i altcoinów.

Jego zdaniem głównym planem światowych elit jest zniszczenie klasy średniej. Kryptowaluty mogą zaś pomóc uchronić kapitał.

– Z moich obliczeń, zgodnie z 4-letnią cyklicznością bitcoina, (…) wychodzi mi na to, że na trzy obliczenia z czterech dołek [na wykresie] bitcoina powinniśmy mieć w ciągu 3-4 tygodni – tłumaczył. Zastrzegł też, że bierze pod uwagę to, że niekoniecznie kryptowaluta wybije ostatecznie wyraźny dołek i w ciągu podanego przez niego okresu po prostu zaczną się już pierwsze wzrosty, które rozpoczną nową hossę. – Zgodnie z jednym tylko obliczeniem, które zakłada, że bessy są o 11% krótsze, dołek jest już za nami – dodał.

Jego zdaniem najbliższe dwa lata będą dla inwestorów kryptowalut bardzo dobrym czasem.

– Mamy przed sobą dwa lata, które są w stanie zmienić życia wielu osób – zauważył, choć zastrzegł też, że by nie traktować tego jako porady inwestycyjnej. – Na świecie dzieje się tak dużo, że wszystko może się w tej chwili wydarzyć. – dodał.

Kurs bitcoina znajduje się dziś na poziomie ok. 19 132 USD. To mniej o 1,55% niż 7 dni temu i niemal tyle samo co wczoraj.

1 ETH kosztuje 1284 USD. To z kolei prawie tyle samo co wczoraj, ale mniej o 0k. 2,5% niż tydzień wcześniej.

Jak zaś wyglądają nastroje na rynku?

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 24, co przekłada się na strach.

Z kolei indeks strachu i chciwości etheru pokazuje 33, co także oznacza strach. Nadal jednak nastroje na rynku ETH są lepsze niż na bitcoina. Możliwe, że jest to efektem pozytywnych zmian, jakie zaszły w sieci Ethereum. Mamy na myśli the Merge, czyli przejście blockchaina na nowy model emisji coinów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.