za
peter schiff fed kurs złota

Peter Schiff jest zdania, że Fed przegra walkę z inflacją. Prognozuje wystrzał kursu złota

Binance Launchpool

Ekonomista Peter Schiff ostrzega, że Rezerwa Federalna przez 20 lat błędnie prowadziła swoją politykę, co „znacznie zaszkodziło gospodarce i sprawiło, że tragiczne konsekwencje były nieuniknione”. Podkreślił, że Fed nie może wygrać walki z inflacją.

Peter Schiff: „Będziemy mieli większą inflację”

Schiff coraz częściej wchodzi na temat amerykańskiej gospodarki. Zarówno na platformie X i w programie Peter Schiff Show podkreśla, „jak bardzo Fed schrzanił politykę pieniężną”. Z kolei w poniedziałek skrytykował urzędników banku centralnego USA za to, że “nie tylko mylili się przez 20 lat, ale ich polityka znacząco zaszkodziła gospodarce i sprawiła, że tragiczne konsekwencje były nieuniknione”.

Wyjaśnił, że wiele osób myli się, sądząc, że Rezerwa Federalna może pokonać inflację i doprowadzić gospodarkę USA do miękkiego lądowania. Odnosząc się z kolei do rewizji przez Bank Rezerw Federalnych swoich szacunków dotyczących wzrostu realnego PKB w trzecim kwartale napisał:

5,8% [tyle proc. wzrostu zakłada teraz Fed] to wcale nie jest lądowanie . To samolot, który wciąż jest w powietrzu. Nie wylądujesz na poziomie 5,8%. Nie jesteś nawet blisko pasa startowego.

Wskazał, że “teraz wiele osób pomyślało, że skoro gospodarka jest tak silna, to cóż, Fed nie może dokonać cięć. [stóp proc.]. W rzeczywistości Fed musi dokonać podwyżki”.

Będziemy mieli większą inflację. Ponieważ wciąż istnieją wszyscy keynesiści, którzy uważają, że inflacja jest produktem ubocznym wzrostu gospodarczego, a jeśli mamy mieć tę dynamicznie rozwijającą się gospodarkę, to cóż, będziemy mieli do czynienia z wyższą inflacją

– straszył dalej.

peter schiff fed kurs złota

Bańkowa gospodarka

Potem kontynuował swoją myśl:

To tak jakby spowolnienie gospodarki było czymś, co miałoby obniżyć inflację. Tak nie jest. Prawda jest taka, że jeśli naprawdę chcą obniżyć inflację, konsekwencją będzie osłabienie gospodarki. Musi, bo mamy gospodarkę bańkową opartą na długu. Wszyscy są obciążeni długami, a wszystko opiera się na nadmiernej konsumpcji. Gospodarka amerykańska opiera się na wydawaniu więcej, niż się zarabia. Podnieśliśmy to do rangi sztuki.

Warto jednak też dodać, że Schiff jest właścicielem firmy Schiffgold, zajmującej się handlem metalami szlachetnymi specjalizującej się w złocie i srebrze. Stąd też niejako w jego interesie jest straszenie inwestorów i tym samym nakłanianie do kupowania złota.

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje złoto przed eksplozją, jest pomysł, że Fedowi uda się przywrócić inflację do 2%

– twierdzi.

Rynki są przekonane, że Fed tego dokona. To się nie stanie. Rynki całkowicie się mylą

– dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 489,68 USD0,27%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,03 USD0,36%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,90 USD1,34%
Solana logo
SolanaSOL
134,80 USD-0,17%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3517,42 USD0,37%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,21%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD6,05%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,24%