za
peter schiff chatpgt

Peter Schiff chwali ChatGPT. Chodzi o bitcoina

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

ChatGPT zapytano już chyba o wszystko. Niedawno doradzał, w co warto inwestować w czasie recesji. Nie wymienił bitcoina, co spodobało się Peterowi Schiffowi.

Peter Schiff chwali ChatGPT

Schiff ma pewną obsesję na punkcie bitcoina. Od dawna krytykuje kryptowalutę i wieszczy jej upadek. Do tego namawia do inwestowania w złoto.

Niedawno portal Newstrail.com opublikował artykuł, w którym opisano porady inwestycyjne ChatGPT. Chatbota zapytano o to, w co warto inwestować w czasie recesji.  Sztuczna inteligencja zasugerowała, aby inwestorzy lokowali do 40% swoich środków w obligacjach, ponieważ niosą za sobą nieznaczne ryzyko w porównaniu z innymi aktywami. Do tego ma dojść m.in. 20% wydane na złoto i srebro. Bot zauważył, że metale szlachetne są bezpieczną przystanią podczas kryzysu gospodarczego. Zdaniem ChatGPT warto też zachować trochę gotówki, ale ta nie powinna przekraczać w naszym portfelu inwestycyjnym 10%. Pozwala jednak inwestorom wykorzystywać nagłe okazje inwestycyjne lub pokrywać nieoczekiwane wydatki.

Nas interesuje jednak to, że ChatGPT nie wspomniał nic o bitcoinie, co bardzo spodobało się Schiffowi, który zauważył, że pokazuje to, że sztuczna inteligencja jest faktycznie „całkiem inteligentna”.

Czy warto wierzyć maszynom?

Czy warto jednak inwestować w oparciu o rady sztucznej inteligencji? Patrząc na powyższe odpowiedzi, powinniśmy mieć co do tego wątpliwości. Chatbot firmy OpenAI popełnia błędy w czasie zwykłej “konwersacji” (zdarza się mu podać po prostu dane, które nie są prawdziwe), a już z pewnością nie ma realnego doświadczenia inwestycyjnego.

peter schiff chatpgt

W czasie recesji warto inwestować w wiele aktywów. Złoto powinno być w tym czasie pewnym fundamentem, bowiem służy do przechowywania wartości w ciężkich czasach. Warto jednak zauważyć, że od początku roku BTC zdrożało o kilkadziesiąt proc. – królewski metal o sporo mniej i dopiero teraz powoli zbliża się do ATH z 2020 r.

Porada, by inwestować w obligacje, nie jest zaś do końca rozsądna. Zauważmy, że w tego typu aktywa inwestował Silicon Valley Bank, który właśnie w wyniku tego upadł. Każda inwestycja cechuje się bowiem pewnymi niuansami i wymaga od inwestora sporej wiedzy. Odpowiedzi ChatGPT były zaś bardzo podręcznikowe i standardowe – to zbyt sztywne podejście, jak na obecną sytuację gospodarczą.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności