za
usa kryptowaluty

Hester Peirce (SEC) wypowiedziała się nt. ETF Bitcoina

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Komisarz SEC Hester Peirce podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat możliwości utworzenia na rynku amerykańskim funduszu giełdowego (ETF) Bitcoina. W nowym wywiadzie dla Thinking Crypto skrytykowała dotychczasowe działania SEC w tym zakresie.

Peirce o ETF Bitcoina

Peirce powiedziała, że​ rozumie wahania władz związane z utworzeniem bitcoinowego ETF. Mimo to jej zdaniem ​​zachowanie zbytniej ostrożności w tym przypadku może spowodować utratę przez Stany Zjednoczone przewagi ekonomicznej nad innymi rynkami.

– Prawdziwe pytanie brzmi: czy handel produktami giełdowymi na naszych rynkach będzie działać? I czy w istocie istnieją zjawiska, o które teraz się martwimy (…). To uzasadnione pytania i rozumiem, że jest to [tj. BTC] nowa klasa aktywów. Wszyscy próbujemy dobrze pojąć, jak to działa, ale w pewnym momencie wystarczy zrobić krok naprzód i powiedzieć: „OK, pozwolimy na to” – powiedziała.

Potem pojawił się temat ETF BTC w Kanadzie.

– Wspomniał Pan o produktach notowanych na giełdzie, którymi handluje się teraz w Kanadzie. Zdecydowali, że mogą iść do przodu. Nie wiem, jakie są ich standardy – mogą się różnić od naszych – ale widzimy również wiele innych rodzajów produktów, za pomocą których ludzie mogą uzyskać dostęp do Bitcoina – stwierdziła. – Sprawy idą naprzód i nie chcę czekać zbyt długo, ponieważ wtedy o wiele ważniejsze staje się to, kto jest pierwszy. Jeśli będziesz czekać naprawdę długo, to ta sprawa się skomplikuje – dodała.

PeirceNa ETF BTC jeszcze trochę poczekamy?

Peirce twierdzi jednak, że w swoim myśleniu o BTC jest w SEC trochę odosobniona. Twierdzi też, że SEC zastosował standardy niewspółmierne do ewentualnego zatwierdzenia ETF Bitcoina.

Jedną z rzeczy, o których rozmawialiśmy, jest to, że chcemy lepiej zrozumieć rynki bazowe. Chcemy wiedzieć, czy istnieje pewien rodzaj nadzoru regulacyjnego nad tymi rynkami – wyjaśniła. – Uważam, że naprawdę musimy zastosować ten sam rodzaj norm, które zastosowalibyśmy do każdego innego podobnego produktu – dodała.

Więcej na temat tego, czy SEC zgodzi się na powstanie bitcoinowego ETF, pisaliśmy w tym miejscu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności