Czy SEC zgodzi się na bitcoinowy ETF?

2021-03-02 Bitcoin Wiadomości

Dalszy los kursu Bitcoina jest w rękach Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) USA? Organ debatuje nt. tego, czy umożliwić […]

Dalszy los kursu Bitcoina jest w rękach Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) USA? Organ debatuje nt. tego, czy umożliwić utworzenie bitcoinowego funduszu giełdowego (ETF). Świat kryptowalut z niecierpliwością oczekuje na odpowiedź.

SEC zgodzi się na bitcoinowy ETF?

Wielu uważa, że ​​zatwierdzenie funduszu BTC w Stanach Zjednoczonych byłoby przełomowym momentem dla adopcji kryptowalut. Nowa nadzieja pojawiła się po tym, jak Chicago Board Options Exchange (CBOE) złożyło wniosek o założenie takiego ETF.

CBOE złożyło „Formularz 19b-4”, który zobowiązuje SEC do rozpoczęcia prawnego rozpatrywania wniosku.

Dyrektor VanEck Gabor Gurbacs opublikował na Twitterze zdjęcie odpowiednich dokumentów i napisał:

Nadszedł czas, aby amerykańskie organy regulacyjne przystąpiły do ​​działania i zatwierdziły fundusz Bitcoina.

Teraz SEC ma trzy wyjścia:

  • zatwierdzić wniosek;
  • odrzucić go;
  • przedłużyć okres rozpatrywania o maksymalnie 240 dni.

Starszy analityk Bloomberga, Eric Balchunas, dodaje, że regulator ma tylko 45 dni, licząc od dnia, w którym potwierdzi otrzymanie formularza, na podjęcie decyzji.

Warto dodać, że jak na razie SEC odrzucało każdą aplikację dot. założenia ETF BTC. Nie jest wykluczone, że taki sam los spotka też CBOE. Jak jednak media informowały jeszcze w lutym, NYDIG, firma, która świadczy usługi inwestorom instytucjonalnym, również zamierza uruchomić taki fundusz.

Możliwe, że za którymś razem tego typu działanie zakończy się powodzeniem. Warto dodać, że wielu analityków sporo obiecuje sobie po nowej ekipie rządzącej USA.

sec bitcoinowy etfSEC jest antybitcoinowy?

Wcześniej SEC odrzucało wnioski z wielu różnych powodów. Urzędnicy twierdzili, że rynek Bitcoina nie jest uregulowany i zarazem jest dość płytki, więc można nim prosto manipulować. Do tego podawano, że żaden profesjonalny animator rynku nie może obecnie obsługiwać ETF Bitcoina.

Czy jednak ETF jest aż tak bardzo potrzebny BTC? Zwolennicy kryptowaluty są w tej kwestii podzieleni. Niektórzy uspokajają i twierdzą, że potrzeba założenia ETF stała się mniej paląca, gdy BTC zyskało akceptację finansowego mainstreamu. Inni uważają, że nadszedł czas na pozytywny ruch ze strony SEC, zwłaszcza że kryptowalutowy ETF powstał już w Kanadzie.

Tagi
bitcoinowy etf btc SEC SEC btc USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.