za
kobiety

Cathie Wood (ARK Invest): Janet Yellen nie rozumie Bitcoina

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Cathie Wood z ARK Invest twierdzi, że nowa sekretarz skarbu USA Janet Yellen nie rozumie kryptowalut. Odniosła się do niedawnego stwierdzenia byłej prezes Fedu, w którym ta zauważyła, że Bitcoin jest „wyjątkowo” nieefektywny energetycznie i stanowi narzędzie przestępców i terrorystów.

Cathie Wood krytykuje Yellen

Wood uważa, że Yellen nie rozumie tego, jak działają kryptowaluty. Stąd też bierze się jej niechęć do Bitcoina.

– Janet Yellen… zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby zdać sobie sprawę, jak spekulacyjny jest Bitcoin i jak nie jest przyjazny dla środowiska (…) oraz jak pomaga w prowadzeniu nielegalnej działalności… – powiedziała Wood. – Nie jestem do końca pewna, dlaczego tak mówi. Wiem tylko, że ona nie rozumie kryptowalut. I mówię to z całym dla niej szacunkiem. Po prostu nie sądzę, żeby to rozumiała. Jak rozumiem, reaguje na ruch ceny, który jest bardzo szybki – dodała.

Obalanie mitów

Wood przeciwstawia się również stwierdzeniu, że Bitcoin marnuje energię. Zaleca dokładną analizę białej księgi Yassine Elmandjry, która obala ten mit. Twierdzi, że ilość energii zużywanej przez sieć Bitcoina to ułamek tego, ile potrzeba do wydobywania złota i utrzymania tradycyjnej infrastruktury finansowej.

– Jeśli porównasz z kolei zużycie energii przez sieć Bitcoina z energią potrzebną do wydobywania złota… Bitcoin jest cyfrowym złotem, ale to ułamek tego – powiedziała. Do tego dodała, że “Bitcoin i inne łańcuchy bloków umożliwią znacznie szybsze rozliczanie transakcji niż tradycyjne instytucje finansowe”.Pomyśl o zużyciu energii w tradycyjnym świecie finansów, a zobaczysz na tym wykresie, co Bitcoin wykorzystuje obecnie w zakresie energii, która, nawiasem mówiąc, jest głównie odnawialna (…). To znowu ułamekzauważyła.

Cathie Wood yellen

Wood nie zgadza się również z pomysłem że Bitcoin może pomagać przestępcom. Zauważa, że ​​publiczny blockchain w rzeczywistości bardzo ułatwia funkcjonariuszom organów ścigania śledzenie nielegalnych przepływów pieniędzy.

– Jeśli chodzi o działalność przestępczą, skupię się tylko na rozmowie, którą odbyłam kiedyś na pewnej konferencji z agentem FBI (…) Powiedział: „To [tj. blockchain] najlepsza rzecz, jaka nam się kiedykolwiek przytrafiła” – powiedziała.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności