za
Paul Tudor Jones III

Paul Tudor Jones III wskazał największą zaletę bitcoina, która powoduje, że nadal hodluje kryptowaluty

Binance Launchpool

Legendarny menedżer funduszu hedgingowego – Paul Tudor Jones III – powiedział, że zawsze będzie utrzymywał „niewielką” ekspozycję na bitcoina. Powód? Jego zdaniem to „jedyna rzecz” na świecie, której podaży ludzie nie mogą zmienić.

Paul Tudor Jones III mówi o głównej zalecie bitcoina

Inwestor Paul Tudor Jones, który zaczął inwestować w bitcoiny w 2017 roku, nie kryje, że jest hodlerem. W niedawnym wywiadzie dla CNBC powiedział, że zawsze planuje mieć w swoim portfelu inwestycyjnym BTC. Powodem jest to, że na podaż kryptowaluty nie da się wpłynąć. Wyjaśnił, że bitcoin “to jedyna rzecz, której podaży ludzie nie mogą zmienić”.

To mała dywersyfikacja mojego portfela

– zastrzegł.

Dla niektórych hodlerów, którzy byli obecni na rynku wystarczająco długo, by widzieć kurs BTC na poziomie prawie 70 000 USD, obecna cena – poniżej 30 000 USD – może wydawać się dobrą okazją do zakupu. Tak jest w przypadku Jonesa, który nie kryje, że uważa, kryptowalutę za atrakcyjny walor inwestycyjny.

Paul Tudor Jones III

Problemy USA

Miliarder odniósł się także do inflacji w USA i wysiłków Fedu, który chce ją obniżyć. Według niego podwyżka stóp procentowych banku centralnego, jaka miała miejsce na początku maja, była ostatnią w tym cyklu.

Oznaczałoby to więc, że przed nami hossa na akcjach i kryptowalutach. Wyższe stawki skutkują wyższymi kosztami kredytu, co logicznie obniża wydatki konsumentów i sprawia, że ryzykowne aktywa (takie jak kryptowaluty) są mniej atrakcyjne.

Anthony Scaramucci – założyciel SkyBridge Capital i były urzędnik Białego Domu – jakiś czas temu powiedział, że Fed ogłosi swój sukces w wojnie z rosnącymi cenami, gdy inflacja spadnie do poziomu 4-5%. Wynikałoby z tego, że może się to wydarzyć wkrótce.

Jeśli mam rację, nastąpi odrodzenie na rynku

– dodał Scaramucci.

Wracając jeszcze do Paula Tudora Jonesa, warto dodać, że uznał on BTC za lepsze od złota zabezpieczenie przed inflacją:

Myślę, że wkraczamy w coraz bardziej zdigitalizowany świat. Najwyraźniej jest miejsce na kryptowaluty i [BTC] wyraźnie wygrywa w tej chwili wyścig ze złotem, prawda?

– zauważył w 2021 r.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności