depozyty bankowe

Jak pakiet pomocowy USA wpłynie na Bitcoina?

Bitcoin

O tym, co ma teraz miejsce w USA, pisaliśmy już w tym miejscu. W wielkim skrócie: władze wdrażają w życie pakiet pomocowy, który ma uratować gospodarkę kraju przed kryzysem. I to na gigantyczną skalę. Teraz zastanowimy się nad tym, jaki wpływ nowe decyzje polityków będą miały na Bitcoina i inne czołowe kryptowaluty.

Pakiet pomocowy wzmocni Bitcoina

Kryptowaluty to nadal płytki rynek, który do tego jednak dość mocno umocnił swoje fundamenty przez ostatnie parę lat. Poszczególne kraje stworzyły przepisy prawne dot. cyfrowych walut, liczba bitomatów rośnie, podobnie jak wiedza poszczególnych osób nt. Bitcoina. Ponadto coraz więcej inwestorów szuka informacji nt. kryptowalut w sieci.

Bitcoin ma jeszcze jedną zaletę. Jest niezależny od władz i nie da się go dodrukować. Czego nie można już powiedzieć o dolarze, euro, juanie i polskim złotym.

Zwolennicy BTC pytają teraz: czy dewaluujący się dolar popchnie Bitcoina w kierunku nowego ATH? Pytanie to jest zasadne, bowiem Rezerwa Federalna i banki centralne na całym świecie zaczęły “wykopywać” pieniądze w zastraszającym tempie.

Tyle że o ile za kryptowalutami stoi rynek górników, co sprowadza BTC do roli czegoś pomiędzy walutą a surowcem czy złotem, tak za walutami fiat stoi… no właśnie, praktycznie nic. Możemy mówić tu o pewnej umowie społecznej, ale ile ta jest warta pokazała już sytuacja ekonomiczna w Wenezueli czy historia psucia pieniądza, które ma baaardzo głębokie korzenie.

Wszystko to doprowadziło CZ, CEO Binance, do poniższego tweetu:

HODL!

Szef Binance wyjaśnia, że w związku z tym, że większość Bitcoinów jest w rękach HODLerów, i nie krąży między giełdami, wystarczy, by na platformy handlowe trafił tylko niewielki procent pakietu antykryzysowego (którego cała wartość to 2 biliony dolarów!), by podnieść kapitalizację rynkową kryptowalut do rekordowych poziomów.

Jasne, CZ jest CEO giełdy, więc marzy o takiej sytuacji, ale pamiętajmy o jednej rzeczy: dodruk na pewno zakończy się inflacją dolara. A ta może wzmocnić kryptowaluty i złoto. Przynajmniej to sugerowałoby jedno z podstawowych praw ekonomii…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin inflacja bitcoin kryzys

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.