bitcoin.pl logo
BTC-3.58%
Bitcoin
$64,305235 041 zł
Bitcoin
2024-09-18
2 min czytania

Organizacja Praw Człowieka rozdaje 10 BTC organizacjom, które walczą o prawa jednostki

Jacek Walewski
Jacek WalewskiRedaktor Bitcoin.pl
Futures03.25-PL_Images_728x90_04_v1b
Organizacja Praw Człowieka (Human Rights Foundation, HRF) ogłosiła właśnie swoją najnowszą rundę dotacji Bitcoin Development Fund. Rozdała 10 BTC różnym organizacjom, które walczą o prawa jednostki.

Organizacja Praw Człowieka rozdaje BTC

10 BTC ma zostać rozdane 20 różnym projektom, które działają na całym świecie. Chodzi m.in. o inicjatywy, które skupiają się na edukacji dot. nowinek technologicznych dla osób żyjących w reżimach autorytarnych. Dotacje mogą dostać też organizacje zajmujące się prawami człowieka. Chodzi głównie o fundacje czy stowarzyszenia, które działają na terenach Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki.
Kto dokładnie otrzyma BTC? Ma być to np. African Bitcoiners, społeczność, która zajmuje się edukowaniem mieszkańców Afryki w temacie bitcoina i technologii blockchain. Za podobną działalność zostanie wsparte też Kiveclair. To społeczność w Demokratycznej Republice Konga.
Środki trafią także do Coracle, twórców Nostr, zdecentralizowanej, zapewniającej anonimowość platformy komunikacyjnej dla aktywistów.
Jakaś część z 10 BTC trafi na portfel Harbor, portfel na cyfrowe aktywa z otwartym kodem źródłowym, stworzony, aby zapewnić większą prywatność w korzystaniu z sieci Bitcoin. Z tej grupy wyróżniony został także EttaWallet, portfel mobilny oparty na Lightning Network i z otwartym kodem źródłowym.
Nagrodzony za swoją działalność zostanie też zespół Bitaxe, który ma umożliwić dyskretne kopanie bitcoinów. To szczególnie potrzebne w reżimach totalitarnych.
zondacrypto bitcoin
Część bitcoinowych funduszy trafi do stowarzyszenia operatorów sieci Tor. Chodzi o wsparcie i rozwój tej zapewniającej anonimowość sieci. Finansowanie pozwoli na wdrożenie węzłów, które poprawią stabilność i niezawodność usług onion oraz zwiększą odporność sieci na ataki.
To tylko część nagrodzonych projektów. Na co jednak zostaną wydane środki? Różnie. I na zatrudnianie nowych pracowników, i na rozwój infrastruktury, czy wreszcie na organizacje szkoleń dot. bitcoina.

Na wojnie z totalitaryzmami

Projekty te łączy właściwie jedno: wszystkie są wymierzone w totalitaryzmy. Organizacja Praw Człowieka stara się wspierać je za pomocą bitcoinów, bowiem kryptowaluta pozwala uniknąć kontroli polityków, a tym samym działać tym podmiotom, których działalność może zaszkodzić dyktatorom.

O autorze

Jacek Walewski
Jacek Walewski

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj nas w
Google News
Obserwuj

Newsletter Bitcoin.pl

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności