za
ORDI tworzone przez twórcę NFT.

ORDI osiąga kapitalizację rynkową 1 mld USD: Boom na Bitcoin Ordinals

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Token ORDI przekroczył wartość ponad 1 mld USD po wzroście o 850% w ciągu miesiąca. Choć Bitcoin Ordinals wzbudzają w bitcoinowej społeczności ogromne i skrajne emocje, to nie da się ukryć, że zainteresowanie „bitcoinowymi NFT” stale rośnie. Ten imponujący wzrost sprawił, że memecoin stał się pierwszym tokenem BRC-20, którzy przekroczył kapitalizację rynkową na poziomie 1 mld USD.

Token ORDI przykładem popularności Bitcoin Ordinals

Temat Bitcoin Ordinals wzbudza spore emocje w kryptowalutowej społeczności. Jedni twierdzą, że protokół Ordinals to marnowanie potencjału sieci Bitcoin i wykorzystywanie ograniczonej ilości monet na głupią zabawę. Obóz z drugiej strony tego konfliktu wyjaśnia, że sieć Bitcoin musi się rozwijać i dostosowywać do rynku i oczekiwań użytkowników.

ORDI na Bitcoin Ordinals.

Odsuwając te dysputy na bok, trzeba przyznać jedno – popularność protokołu Ordinals stale rośnie, czy to się komuś podoba, czy nie. Doskonałym tego dowodem jest drastyczny wzrost kursu memecoina ORDI, który stał się głównym reprezentantem cyfrowych aktywów wybijanych na blockchainie Bitcoina. Token ORDI osiągnął swoje dotychczasowe ATH 5 grudnia, dochodząc do poziomu 65 USD. Korekta sprawiła jednak, że memecoin spadł na poziom 43 USD. W przeciągu ostatnich 7 dni wartość tokena wzrosła o 216%, zaś w skali miesiąca o ponad 460%.

Dlaczego zainteresowanie Bitcoin Ordinals stale rośnie?

Cyfrowe aktywa wybite ze pomocą protokołu Ordinals szybko zyskują popularność wśród kryptowalutowej społeczności. Entuzjazm i zainteresowanie bitcoinowymi NFT wystrzeliły po 7 listopada, kiedy to giełda kryptowalut Binance zdecydowała się na wprowadzenie listingu ORDI. Według danych Dune Analytics, od początku istnienia protokołu zapisano ponad 48 mln aktywów Ordinals, generując ponad 149,9 mln USD opłat przekazanych na sieć Bitcoin.

Opłaty transakcyjne na sieci Bitcoin przewyższyły te na Ethereum 20 listopada, w związku z nagłym wzrostem zainteresowania zapisywaniem nowych NFT-ków i tokenów BRC-20. Kapitalizacja memecoina przekraczająca 1 mld USD jest wyraźnym sygnałem, że społeczność cyfrowych aktywów żywo interesuje się NFT zapisanymi na blockchainie Bitcoina. Oczywiście wśród komentatorów rynku kryptowalut nie brakuje głosów, że zainteresowanie Bitcoin Ordinals, czy memecoinem ORDI jest tylko chwilowym trendem, o czym dobitnie świadczyć ma szybki spadek wartości memecoina w przeciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności