za
Bitcoin Ordinals przekracza 21 mln

Zespół Bitcoin Ordinals zakłada własną instytucję. Inskrypcje BTC przekraczają 21 mln!

Binance Launchpool

Protokół Bitcoin Ordinals wydawał się chwilowym trendem, ale przekroczenie 21 milionów inskrypcji to kamień milowy. Próg ten udało się przekroczyć 1 sierpnia i to właśnie tego dnia ogłoszony został także start organizacji non-profit.

Zadaniem Open Ordinals Institute będzie wspieranie wszystkich deweloperów pracujących nad rozwojem ekosystemu Ordinals. Dzięki temu zwolennicy bitcoinowych inskrypcji mogą wpłacać swoje datki na pomoc w rozbudowie możliwości protokołu.

Bitcoin Ordinals przekracza psychologiczną barierę

Wprowadzony w styczniu protokół pozwala na tworzenie inskrypcji składających się z hybrydy pojedynczych części Bitcoina (Satoshi) oraz plików multimedialnych. Wybijanie takich niewymiennych tokenów NFT stało się mocno krytykowane, ze względu na zarzut marnowania cennej przestrzeni blokowej BTC.

Pojawiały się także głosy, że jest to odejście od pierwotnej funkcji sieci BTC, którą jest transfer środków. Popularność Bitcoin Ordinals stale rośnie, czego symbolem jest osiągnięty 1 sierpnia próg 21 milionów inskrypcji. Ten kamień milowy wprost nawiązuje do całkowitej podaży kryptowaluty Satoshiego Nakamoto.

Bitcoinowi puryści od kilku miesięcy mieli nadzieję, że protokół Ordinals upadnie. Jednym z czołowych jego przeciwników jest kluczowy deweloper sieci Bitcoin, czyli Luke Dashjr. Jego zdaniem Ordinals oraz memcoiny w standardzie BRC-20 są wykorzystywane do ataku na sieć.

Uruchomiony w styczniu protokół faktycznie zatamował w maju przepustowość sieci BTC. Konsekwencją popularności tokenów BRC-20 było wprowadzenie sieci Lighting Network dla wpłat i wypłat BTC na giełdzie kryptowalut Binance. Wszystko wskazuje jednak na to, że Ordinals zostaną w świecie kryptowalutowym na znacznie dłużej.

Bitcoin Ordinals

Otwarcie organizacji non-profit Open Ordinals Institute

Casey Rodarmor, czyli twórca i programista protokołu Bitcoin Ordinals postanowił pójść o krok dalej. Przekroczenie bariery 21 milionów inskrypcji Ordinals zaowocowało stworzeniem organizacji non-profit Open Ordinals Institute. Jej siedziba znajduje się w Kalifornii, zaś w zarządzie zasiadają cztery osoby: Raph (główny opiekun projektu), Erin Redwing (gospodarz podcastów o BTC), Ordinally (anonimowy programista) oraz Casey Rodarmor, czyli twórca protokołu.

Głównym celem organizacji będzie pozyskiwanie środków na rozwój Bitcoin Ordinals. Zwolennicy projektu będą mogli wspierać głównego opiekuna projektu, którym jest obecnie Raph.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności