za
bitcoin i ethereum nie zamierzają się zatrzymywać.

Bitcoin i ethereum nie patrzą w dół! Dalsze wzrosty kursów najpopularniejszych kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Ethereum przebił granicę 2300 USD. Kryptowaluta Vitalika Buterina osiąga zatem tegoroczny rekord. Bitcoin najwyraźniej nie zamierza być gorszy. Po poniedziałkowym przekroczeniu progu 40 000 USD kryptowaluta Sathoshiego Nakamoto weszła bowiem na poziom 44 000 USD. Kolejną barierą jest 50 000 USD, które według niektórych obserwatorów rynku możliwe jest do osiągnięcia jeszcze w tym tygodniu. Bitcoin i ethereum nie zamierzają się zatrzymywać!

Bitcoin i Ethereum notują kolejne wzrosty

Rynek kryptowalut kwitnie zielenią już od ponad miesiąca. Październik okazał się miesiącem, w którym przebudziła się kryptowalutowa wiosna, mimo jesiennej aury za oknem. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy BTC wspiął się z 27 000 USD na poziom ponad 43 000 USD.

Z kolei ETH z październikowego poziomu 1500 USD poszybował na 2300 USD. Zarówno jedna, jak i druga kryptowaluta pobiła tegoroczny rekord. Wiele wskazuje jednak na to, że w ciągu następnych 3 tygodni grudnia bitcoin i ethereum nadal będą pięły się w górę.

Jakie są powody przebijania kolejnych barier przez BTC i ETH?

Jako pierwszy powód z pewnością należy wymienić piątkowe słowa szefa FED. Jerome Powell zapowiedział, że stopy procentowe w USA są na „znacząco restrykcyjnym poziomie”. Rynek uznał to za jasny sygnał, co widać było nie tylko na wzroście wartości BTC, ale także rekordzie pobitym przez złoto – 2100 USD za uncję. Jeśli chodzi o bitcoina, to do tego dochodzi jeszcze oczekiwanie i rosnący hype na bitcoinowe ETF-y. SEC przeciąga decyzję o zaakceptowaniu wniosków takich gigantów rynku, jak BlackRock. Dla wielu inwestorów wejście korporacji o wartości 10 bln USD w rynek kryptowalut to wystarczający powód do inwestycji w BTC.

W przypadku etheru wzrost spowodowany jest kilkoma czynnikami. Głównym jest (podobnie jak w przypadku BTC) oczekiwanie na zatwierdzenie funduszy ETF opartych o ETH. Nie bez znaczenia okazuje się także zmniejszenie liczby walidatorów sieci Ethereum połączone z ostatnią aktualizacją o nazwie EIP – 1559.

Na coraz szybszy wzrost dwóch głównych kryptowalut ma także wpływ wszechobecny dziś psychologiczny efekt FOMO, czyli Fear of Missing Out. Taki strach przed przegapieniem okazji sprawia, że coraz więcej osób chce zainwestować zarówno w bitcoina, jak i w ethereum.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności