Prawnik OneCoin otrzymał od firmy 50 mln USD w zamian za pomoc w praniu pieniędzy

Kryptowaluty

Amerykańscy prokuratorzy uważają, że prawnik Mark S. Scott otrzymał 50 milionów dolarów, aby pomóc obecnie poszukiwanej współzałożycielce OneCoin Ruji Ignatovej […]

Amerykańscy prokuratorzy uważają, że prawnik Mark S. Scott otrzymał 50 milionów dolarów, aby pomóc obecnie poszukiwanej współzałożycielce OneCoin Ruji Ignatovej wyprać 400 milionów dolarów.

20 listopada Law360 poinformowało, że biuro prokuratora USA na Manhattanie i biuro prokuratora okręgowego hrabstwa New York przesłuchują Scotta, byłego partnera kancelarii prawnej Locke Lord, który rzekomo otrzymał 50 milionów dolarów za wypranie ogromnej kwoty 400 milionów dolarów dla Ignatovej.

OneCoin i ponad 4 mld USD

onecoinOneCoin jest jednym z najbardziej znanych scamów związanych z branżą kryptowalut. Jednak bułgarska firma do tej pory działa, pomimo zarzutów śledczych dotyczących tego, że zebrała 4,4 miliarda dolarów w ramach programu Ponzi.

Amerykańscy prokuratorzy zarzucają Scottowi, że w proces prania pieniędzy zaangażował szeroką sieć fałszywych firm, zagranicznych kont bankowych i nieuczciwych programów inwestycyjnych.

Prokurator Julieta Lozano wcześniej powiedziała, że ​​jako zapłatę za swoją działalność przestępczą Scott otrzymał wynagrodzenie w postaci 57-metrowego jachtu, trzech luksusowy domów w Cape Cod w stanie Massachusetts oraz drogie samochody marki Porsches i Ferrari.

Chociaż Scott utrzymuje, że nie wiedział, że OneCoin to scam, prokurator Nicholas Folly powiedział, że dowody przeciwko Scottowi są „przytłaczające” i „oczywiste”.

Rzeczniczka Locke Lord powiedziała w oświadczeniu, że firma nie była świadoma domniemanej działalności przestępczej Scotta, która miała miejsce po jego odejściu z kancelarii, mówiąc:

„Scott, który był w naszej firmie przez nieco ponad rok, został oskarżony przez rząd federalny o pranie pieniędzy prawie dwa lata po jego odejściu [od nas]. Nie byliśmy świadomi jego indywidualnych działań poza firmą i w pełni współpracujemy z organami rządowymi. ”

Brat George’a Busha spotkał się z „Cryptoqueen”

To nie wszystko. Parę dni temu media poinformowały, że Neil Bush, brat byłego prezydenta George’a W. Busha i syn zmarłego prezydenta George’a H.W ponoć otrzymał 300 000 USD za spotkanie, w którym brała udział Ruja Ignatowa. Adwokat Scotta David Garvin powiedział:

„Bush przypomniał sobie, że szef Hoifu Energy, dr Hui Chi Ming, otrzymał garść kryptowalut za transakcję naftową na Madagaskarze. Bush był szczątkowo zainteresowany kryptowalutami z transakcji naftowej. Bush poznał kobietę z firmy kryptowalutowej, Ruję Ignatovą, w Hongkongu z dr. Hui.”

Ponoć to spotkanie miało przekonać Scotta, że OneCoin to uczciwy projekt.

Tagi
kryptowaluty pranie pieniędzy onecoin prawnik onecoin scam

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.