za
Jed McCaleb sprzedaje XRP

OKCoin dołącza do giełd, które zawieszą handel XRP

2020-12-29
Ripple
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Giełda kryptogwalut OKCoin ogłosiła, że w związku z ostatnim pozwem SECu, zawiesi handel i depozyty XRP.

W opublikowanym wczoraj wpisie na blogu, OKCoin stwierdził, że “najlepszym rozwiązaniem” w odpowiedzi na niedawny pozew SEC będzie zawieszenie handlu i depozytów XRP. Platforma zawiesi usługi związane z Ripple w ciągu kilku najbliższych di. Użytkownicy, którzy pożyczyli XRP/USD za pośrednictwem OKCoin “są zobowiązani do zwrotu pożyczonej wartości” przed 3 stycznia. Następnego dnia giełda zawiesi transakcje spot, margin oraz XRP.

Jest prawdopodobne, że ta sytuacja będzie wymagała czasu, aby dojść do rozwiązania. Będziemy aktywnie informować naszych klientów, gdy będziemy mieć informacje, które mogą zmienić nasze stanowisko.

– czytamy w poście na blogu.

Pozew SEC

Stanowisko OKCoin pojawiło się w związku z pozwem SEC przeciwko Ripple, CEO firmy – Bradowi Garlinghouse’owi i współzałożycielowi Chrisowi Larsenowi. Komisja zarzuca firmie i jej kierownictwu sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych od 2013 r. Garlinghouse stwierdził, że działania SEC to atak na całą branże kryptowalut, a nie “wspieranie innowacji w Stanach Zjednoczonych”.

Od czasu pojawienia się informacji o pozwie SEC, cena XRP spadła o ponad 36%. Niektóre giełdy ogłosiły, że wstrzymają handel tym tokenem. Wśród nich znalazły się m.in. OSL, Beaxy i CrossTower. Handel XRP planuje wstrzymać także Bitstamp, jednak tylko dla użytkowników USA. Zawieszenie XRP na OKCoin – zajmującej w rankingu CoinMarketCap 29. pozycję – może być prekursorem dla innych dużych platform.

Aktualny kurs Ripple i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić XRP i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 668,45 USD3,62%
Ethereum logo
EthereumETH
3146,68 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,54 USD0,57%
Solana logo
SolanaSOL
179,93 USD6,09%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,77 USD2,24%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,94%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD2,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,64%