Obrazy Banksy’ego sprzedane za ether

Ethereum Obrazy Baksy'ego

Dwa obrazy Banksy’ego sprzedano za ponad 12 milionów dolarów w pierwszej aukcji Sotheby’s denominowanej w ETH. Spis treści „Trolley Hunters” […]

bitbay zonda

Dwa obrazy Banksy’ego sprzedano za ponad 12 milionów dolarów w pierwszej aukcji Sotheby’s denominowanej w ETH.

„Trolley Hunters” i „Love Is In The Air”

Dwa obrazy współczesnego artysty Banksy’ego zostały sprzedane za łączną kwotę 3093 ETH na aukcji w Sotheby’s. Wydarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem.

Jak wcześniej informował CoinDesk, sprzedaż jest pierwszym przypadkiem, w którym dom aukcyjny denominował sprzedaż dzieł sztuki w kryptowalucie. Dzieła „Trolley Hunters” i „Love Is In The Air” (2006) zostały wycenione na odpowiednio 5-7 mln USD i 4-6 mln USD i oba w dużej mierze spełniły oczekiwania, osiągając w czasie aukcji wartości kolejno 6 698 400 USD i 8077 200 USD – łącznie 3093 ETH.

Obrazy Baksy'ego

Aukcje i kryptowaluty

Przyjmowanie ofert w kryptowalutach przez domy aukcyjne jest częścią większego niż wcześniej nacisku ze strony licytatorów skoncentrowanego na cyfrowych walutach. W październiku firma Sotheby uruchomiła też „Sotheby’s Metaverse”, wirtualną galerię na aukcję, działającą w czasie rzeczywistym.

Fani kryptowalut uważnie obserwują teraz inną aukcję. Chodzi o sprzedaż jednej z 13 pozostałych kopii Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która będzie obejmować licytację zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO).

Kim pan jest, panie Banksy?

Banksy to brytyjski artysta z gatunku street art. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie. Używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, najczęściej humorystycznych, związanych z kwestiami społecznymi i polityką. Ogólny przekaz jego dzieł jest antywojenny, antykapitalistyczny i pacyfistyczny. W jego ostatnich pracach często pojawiają się policjanci, żołnierze, dzieci i osoby starsze oraz zwierzęta, takie jak szczury i małpy.

Osobą, która zarejestrowała domenę strony Banksy’ego, jest fotograf Stephen Lazarides, który uważany był za prawdziwą tożsamość artysty. On sam twierdzi jednak, że jest wyłącznie menadżerem artysty i autorem większości zdjęć do jednej z jego publikacji.

Podczas tworzenia swoich prac na Jamajce dla Wall Of Sounds, Banksy został sfotografowany przez oficjalnego fotografa imprezy, Petera Deana Rickardsa. Po kłótni obu mężczyzn, Rickards sprzedał zdjęcia, które według niego przedstawiają Banksy’ego gazecie London Evening Standard, która je opublikowała. Ich wiarygodność była jednak wielokrotnie podważana.

Tagi
Baksy ETH ether Obrazy Obrazy Baksy'ego

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.