binance 400 mln

Gemini rusza z nową rundą finansowania. Celem jest wycena giełdy na 7 mld USD

Giełda kryptowalut założona przez bliźniaków Winklevoss – Gemini – planuje zebrać 400 milionów dolarów.

Gemini chce zebrać 400 mln USD

Popularna giełda kryptowalut z siedzibą w Nowym Jorku, Gemini, ujawniła niedawno, że stara się zebrać około 400 milionów dolarów w nowej rundzie finansowania. Powołując się w czwartek na anonimowe źródła, Bloomberg poinformował, że pozyskiwanie funduszy podniesie wycenę giełdy do 7 miliardów dolarów.

Gemini, na czele której to stoją bracia Cameron i Tyler Winklevoss, ma dołączyć do rosnącej listy czołowych firm związanych z kryptowalutami, w tym Coinbase i ConsenSys. Zamierza skorzystać z dogodnych warunków rynkowych i rosnącego zainteresowania inwestorów głównego nurtu cyfrowymi aktywami.

Zgodnie z artykułem Bloomberga plany nie zostały sfinalizowane, więc warunki zbiórki mogą jeszcze ulec zmianie.

binance 400 mln

Próby IPO Gemini

Wraz z trwającą hossą na rynku kryptowalut, wiele giełd podejmuje kroki w celu upublicznienia akcji swoich firm poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO), bezpośrednie notowanie papierów wartościowych lub fuzję z innymi spółkami.

W styczniu Gemini ogłosiło, że rozważa wejście na giełdę poprzez IPO.

Zdecydowanie rozważamy ten ruch i upewniamy się, że mamy taką opcję. Obserwujemy rynek, a także prowadzimy wewnętrzne dyskusje na temat tego, czy ma to dla nas w tym momencie sens. Z pewnością jesteśmy na to otwarci

– przekazała wtedy firma.

Wraz z napływem dużych inwestorów instytucjonalnych i rosnącą konkurencją na rynku, firmy kryptowalutowe potrzebują nowego sposobu finansowania, co często przydaje się przy zatrudnianiu nowych pracowników, przejęciach, poszerzaniu oferty produktów i wielu innych.

Firma Gemini stała się jedną z wiodących platform handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych, z rekordowym dziennym wolumenem transakcji spot na poziomie 268,3 miliona dolarów. Giełda z siedzibą w Nowym Jorku jest również zainteresowana tworzeniem rozwiązań prawnych w celu dalszego rozwoju ekosystemu bitcoina i kryptowalut.

Zaledwie kilka miesięcy temu, po pojawieniu się pewnych skarg dotyczących wpływu działalności związanej z bitcoinem na środowisko, firma Gemini ogłosiła swoją długoterminową inicjatywę o nazwie Gemini Green. Ta za zadanie ma pomóc w dekarbonizacji sieci Bitcoina poprzez wprowadzenie do swojej działalności ekologicznych praktyk.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
400 mln usd bracia Winklevoss Cameron Winklevoss gemini Gemini giełda kryptowalut Winklevoss

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.