za
Nvidia wypuszcza nowy zestaw narzędzi dla programistów Metaverse'u

Nvidia wypuszcza nowy zestaw narzędzi dla programistów Metaverse’u

2022-08-10
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nvidia Omniverse, czyli platforma do tworzenia grafiki 3D, animacji i symulacji, wypuści na rynek serię nowych narzędzi dedykowanych twórcom oraz programistom, którzy zajmują się tworzeniem wirtualnej rzeczywistość. Nowy zestaw ma na celu uczynienie życia w Metaverse’ie jeszcze bardziej realistycznym.

Zwiększyć realizm w Metaverse’ie

Nvidia jest mocno zaangażowana w to, aby dołożyć swoją cegiełkę do rozbudowy Metaverse’u. We wtorek firma zaprezentowała nowy zestaw narzędzi dla  programistów, których praca skupia się wokół budowania cyfrowej rzeczywistości. Nowy pakiet obejmuje aktualizację możliwości sztucznej inteligencji, symulacji oraz wiele innych kreatywnych zasobów.

Deweloperzy, którzy będą korzystać z zestawu Omniverse oraz aplikacji, takich jak Nucleus, Audio2Face i Machinima, otrzymają dostęp do nowych aktualizacji. Nvidia poinformowała, że fundamentalną funkcją tych narzędzi będzie pomoc w budowaniu „dokładnych cyfrowych bliźniaków i realistycznych awatarów”. Poziom jakości interakcji, jakie mają zachodzić w Metaverse’ie, jest gorącym tematem w branży. Programiści i użytkownicy cyfrowego świata próbują bowiem przeforsować jakość doświadczeń nad ich ilość. Przykładowo, wiosną tego roku, w wirtualnej rzeczywistości miało miejsce wydarzenie, jakim był tydzień mody. Wśród komentarzy na temat tego zjawiska przeważały głosy o braku jakości prezentowanych ubrań, a zwłaszcza awatarów, z którymi ludzie wchodzili w interakcje.

Nvidia wypuszcza nowy zestaw narzędzi dla programistów Metaverse'u

Dlatego właśnie zaprezentowany zestaw Nvidii zawiera Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE). Deweloperzy spodziewają się, że ACE wpłynie na jakość kreowania „wirtualnych asystentów i cyfrowych ludzi”.

Dzięki Omniverse ACE programiści mogą tworzyć, konfigurować i wdrażać swoje aplikacje awatarów w prawie każdym silniku, w dowolnej chmurze publicznej lub prywatnej.

Cyfrowa tożsamość stanowi jeden z kluczowych elementów aktualizacji w aplikacji Audio2Face. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnego oświadczenia firmy, użytkownicy otrzymają możliwość sterowania emocjami cyfrowych awatarów w czasie. Tak samo tyczy się to wpływu na mimikę animowanych twarzy.

Przyszłość wirtualnej rzeczywistości

Prace nad stale rozszerzającym się światem Metaverse’u stale posuwają się do przodu. Eksperci spekulują, że udział na tym rynku w ciągu najbliższych czterech latach przekroczy około 50 mld dolarów. Sygnalizuje to między innymi wzmożony wzrost uczestnictwa w projekcie. Co więcej, w cyfrowej rzeczywistości pojawiają się nowe wydarzenia, miejsca pracy, a nawet zajęcia uniwersyteckie.

Z tego właśnie powodu zakłada się, że coraz więcej użytkowników będzie starało się odtworzyć swoje cyfrowe odpowiedniki w Metaverse’ie. Stąd rozwój technologii, która wspiera masową adopcję Metaverse’u, ma kluczowe znaczenie.

Najnowsza aktualizacja Nvidii zawiera również dodatek nazwany Nvidia PhysX, który jest „zaawansowanym silnikiem czasu rzeczywistego do symulacji realistycznej fizyki”. Co za tym idzie, programiści będą w stanie uwzględnić realistyczne reakcje na bodźce tworzone przez wirtualną rzeczywistość, które są zgodne z prawami fizyki.

Tony Hawk w metaverse’ie

13 lipca Tony Hawk, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych skateboardzistów na świecie, ogłosił współpracę z opartym na blockchainie wirtualnym metaświatem The Sandbox. Celem jest stworzenie „największego wirtualnego skateparku, jaki kiedykolwiek powstał”. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.