za

Nowa gra hazardowa SatoshiDice bije rekordy popularności

Ciekawostki
zondacrypto bitcoin giveaway

Gra satoshidice spowodowała niemałe zamieszanie w świecie bitcoin przyciągając tysiące graczy i stając się najbardziej popularna grą hazardową za BTC. By zagrać potrzebny jest nam jedynie klient bitcoin lub dowolny portfel, a gdy poznamy zasady nie musimy już nawet wchodzić na stronę gry. Same zasady gry są banalnie proste i polegają na wytypowaniu losowej liczby a raczej przedziału w którym się zawiera.

 

Losowana liczba jest dwu bajtowa czyli od 0 do 65536. Przedział typujemy wpłacając bitcoiny na adres który ten przedział reprezentuje.

 

Dla przykładu adres :  1dice8EMZmqKvrGE4Qc9bUFf9PX3xaYDp reprezentuje przedział “mniej niż 32000”, więc jeżeli wpłacimy jakąś kwotę pod ten adres (minimalna i maksymalna kwota podana na stronie) typujemy, że losowana liczba będzie mniejsza niż 32000. Jeżeli nam się uda wpłacona przez nas stawka jest mnożona x2.031 (stawki podane na stronie) i odsyłana do naszego portfela. 

 

Generalnie im mniejsza pada liczba tym lepiej gdyż mamy większą szanse wygrać. Wszystkie losowane liczby są już wygenerowane i każda posiada swój hash dzięki czemu można sprawdzić wiarygodność losowej liczby po każdej grze. Co ciekawe transakcje odbywają się błyskawicznie gdyż serwis nie wymaga potwierdzeń sieci. 

 

Gra wzbudziła tak ogromne zainteresowanie, że spowodowała wzrost transakcji w sieci bitcoin ponad dwukrotnie ustanawiąjąc nowy rekord ilości transakcji w całej historii bitcoina, pobijając rekord z lipca 2011 kiedy zainteresowanie cyfrową walutą było największe.

222

Gra budzić może pewne wątpliwości co do uczciwości sposobu wygenerowania szczęśliwych liczb. Mimo iż, liczby są z góry wygenerowane i każda ma hash dla każdej transakcji potwierdzający jej autentyczność za pomocą klucza po losowaniu, bez problemu można przecież wygenerować liczby tak by większości z nich była na tyle wysoka by przechylić szalę szczęścia na korzyść serwisu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin gra hazard

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.