za

Novatti Group stworzy swojego stablecoina, który będzie działał w sieci Ripple i Stellar

2022-06-09
BlockchainNFT

Novatti Group właśnie ogłosiło, że przygotowuje “australijskiego stablecoina”, AUDC. Stellar i Ripple wspólnie pomogą w adopcji AUDC, który jako stablecoin ma służyć głównie do międzynarodowych płatności.

Emisja stablecoina AUDC za pomocą sieci Ripple

Novatti Group jest jedną z ponad 300 firm, z którymi współpracuje Ripple i która jeszcze w zeszłym roku uruchomiła usługę szybkich płatności cyfrowych w Australii i na Filipinach. Firma pracuje obecnie nad stworzeniem własnego stablecoina opartego na dolarze australijskim. Zamierza zintegrować AUSC i zacząć używać go w aż dwóch sieciach bloków – Ripple i Stellar.

Przypomnijmy, że Stellar został założony przez współzałożyciela Ripple, Jeda McCaleba, po tym, jak opuścił on Ripple Labs w 2013 roku, rok po założeniu firmy. Ponoć powodem odejścia był konflikt z innym współzałożycielem, Chrisem Larsenem.

Dyrektor zarządzający Novatti Peter Cook uważa, że ​​uruchomienie AUDC pomoże firmie stać się większą częścią szybko rozwijającego się rynku płatności cyfrowych. Jest on zdania, że wykorzystanie kryptowalut w płatnościach będzie coraz większe.

Czy to dobry moment na powstanie nowego stablecoina?

Dla stablecoinów nie jest to jednak dobry czas. Wszystko przez upadek UST, stablecoina Terry (więcej na ten temat znajdziecie w naszych artykułach – wystarczy kliknąć tutaj).

Upadek UST sprowokował wielu polityków i urzędników do złożenia deklaracji o tym, że będą oni chcieli regulować rynek stablecoinów. Niektórzy stwierdzili nawet, że obecna forma rynku kryptowalut jest groźna dla inwestorów.

Novatti Group audc

Możliwe jednak, że projekt Novatti Group spotka się z akceptacją władz. Stablecoin AUDC będzie bowiem ponoć starannie zabezpieczony w stosunku 1:1 walutą fiducjarną – w tym przypadku chodzi o dolara australijskiego. Coina będzie można kupić za AUD i przesyłać za pomocą blockchaina bez żadnych opłat, co już jest znaczną korzyścią – wystarczy wspomnieć, że współczesne przelewy międzynarodowe czy przewalutowania jednak trochę kosztują. Stablecoina będzie można jednocześnie przechowywać tak samo jak każdą kryptowalutę – w swoim e-portfelu lub wypłacić jako AUD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.