za

Współtwórca MakerDAO, Nikolai Mushegian, nie żyje

robinhood aplikacja rejestracja

Nie żyje Nikolai Mushegian. Zmarł w wieku 29 lat w Portoryko. Był ważną postacią w społeczności kryptowalut. Stał za MakerDAO, BitShares i Balancer.

Nikolai Mushegian zmarł…

Mushegian utonął przy plaży Condado w San Juan, podała lokalna gazeta El Nuevo Día. Miejsce to jest uważane za jedno z najniebezpieczniejszych na świecie dla pływaków. W 2021 r. zginęło tam co najmniej osiem osób.

Sprawa została jednak zbadana przez Wydział Zabójstw w San Juan i przez miejscowego prokuratora.

Mushegian był ważną postacią w społeczności kryptowalut. Był nazywany „architektem Dai”. Współtworzył projekty MakerDAO, BitShares i Balancer.

Założyciel i dyrektor generalny MakerDAO, Rune Christensen, napisał na Twitterze o jego roli w środowisku Ethereum. Zauważył, że był on osobą, która “była w stanie przewidzieć możliwość włamań do inteligentnych kontraktów”. Dodał, że Mushegian “wymyślił zorientowane na bezpieczeństwo podejście do projektowania inteligentnych kontraktów, które znamy dzisiaj”.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, napisał na Twitterze, że znał Mushegiana z czasów jego działalności w BitShares.

Był bardzo młodym i niezwykle bystrym człowiekiem, który miał bardzo szeroki wachlarz zainteresowań

– zauważył w poście Hoskinson.

… czy został zamordowany?

Mushegian był aktywnym członkiem społeczności w mediach społecznościowych. Jego konto na Twitterze, Delete_shitcoin, ma około 8600 obserwujących w momencie pisania (przed śmiercią było to trochę ponad 5000). Jego ostatni tweet został opublikowany na kilka godzin przed zgonem. 29-latek odnosił się do rzekomego szantażu ze strony Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych i Mossadu.

Pytanie brzmi więc, czy faktycznie za jego śmiercią stoją służby, czy może był to tylko wypadek, a młody programista mógł mieć problemy psychiczne i powyższe posty były objawem paranoi.

W grudniu 2018 r. także w tajemniczych okolicznościach zmarł Gerald Cotten, CEO giełdy QuadrigaCX. Oficjalnie przyczyną zgonu była niewydolność jelit. Tyle że jego firma – jak się potem okazało – miała problemy finansowe. Stąd część inwestorów kryptowalut do teraz uważa, że mógł on tylko sfingować swoją śmierć. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.