za

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny w Allianz, uważa, że kurs bitcoina nigdy nie wyniesie 100 000 USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Mohamed El-Erian – główny doradca ekonomiczny w Allianz – uważa, że ​​bitcoin nigdy nie stanie się globalną walutą rezerwową, a jego cena nie przekroczy poziomu 100 000 dolarów. Mimo to wierzy, że rynek kryptowalut przetrwa bessę i pozostanie istotną częścią „ekosystemu płatności”.

Bitcoin nie poleci na Księżyc

W niedawnym wywiadzie dla CNBC El-Erian opisał bitcoina jako innowację technologiczną, która osiągnęła swój szczyt cenowy na poziomie prawie 70 000 USD. Stało się to, jego zdaniem, dzięki ogromnemu entuzjazmowi inwestorów. Ekosystem kryptowalut obecnie „wzmacnia się”, a najgorszy okres bessy jest już za nami.

– Aby było jasne: nie sądzę, aby bitcoin stał się globalną walutą, nie sądzę, że dojdzie to masowej adopcji. Kiedy ludzie mówią, że osiągnie cenę 100 000, 200 000, 300 000 dolarów, zakładają masową adopcję: tego nie będzie – twierdzi ekspert.

Pomimo swojej nieco niedźwiedziej postawy, El-Erian był kiedyś HODLerem. Kupił bitcoiny podczas kryptowalutowej bessy w 2018 roku, kiedy BTC kosztowało ok. 3000 USD. Sprzedał kryptowaluty za 19 000 USD za 1 BTC.

Mityczny poziom na wykresie

Cena 100 000 USD za jednego bitcoina to wręcz mityczny poziom. Wielu analityków uważa, że to kwestia czasu, aż 1 BTC będzie tyle kosztował.

Michael Saylor z MicroStrategy twierdzi wręcz, że 100 000 USD to mało i bitcoin będzie kosztował nawet milion dolarów. Poszedł dalej, opisując bitcoina jako coś „wyjątkowego”, ponieważ żadna inna sieć płatnicza nie zapewnia takiego samego poziomu bezpieczeństwa.

Nawet niektórzy eksperci spoza branży, jak np. Zak Pendl – współszef Global FX w Goldman Sachs – wykazują podobną wiarę w kryptowalutę.

Z kolei Mike McGlone – starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence – twierdził w październiku, że cena BTC wzrośnie do 100 000 USD w okresie od pięciu do dziesięciu lat.

Kamil Gancarz, którego wielu polskich inwestorów może kojarzyć z Instytutem Kryptografii, twierdzi, że 100 000 USD to w przypadku bitcoina “minimum socjalne”. Także jest zdania, że cyfrowa waluta zdrożeje docelowo do poziomu 1 mln USD.

Dziś 1 BTC kosztuje 20 425 USD. Oznacza to skok ceny o 0,34% w skali tygodnia i spadek o ok. 1% w ciągu 24 h.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.