za
rtfkt

Nike i RTFKT prezentują CryptoKicks – pierwsze sneakersy zbudowane na Ethereum

robinhood aplikacja rejestracja

Gigant branży obuwniczej i odzieżowej, Nike, wszedł w grudniu w świat metaverse, przejmując RTFKT Studios, firmę znaną z tworzenia cyfrowych sneakersów sprzedawanych jako NFT. Dziś ta współpraca przyniosła swoje pierwsze owoce. RTFKT zaprezentowało bowiem pierwsze sneakersy Nike zbudowane na Ethereum.

RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks

RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks to nowe sneakersy zaprojektowane do użytku w wirtualnych światach. RTFKT wstępnie zaprezentował je w teaserowym filmie na Twitterze. Pokazuje on, w jaki sposób za pomocą tzw. “Skin Vials” można zmienić ich wygląd.

Pierwsze CryptoKicks firmy Nike można otworzyć za pomocą NFT MNLTH Ethereum. Zostały one rozdane w formie airdropu posiadaczom zdjęć profilowych NFT CloneX oraz innych wcześniejszych NFT od RTFKT w lutym. NFT to rodzaj tokena, który jest wykorzystywany do potwierdzania własności cyfrowych aktywów, takich jak dzieła sztuki, przedmioty w grach itd.

RTFKT, together with Nike CryptoKicks, introduce the future of Sneakers, powered by Skin Vial tech

Welcome to 2052 : 🌐👟🧪 pic.twitter.com/7449L79Bf4

— RTFKT Studios (@RTFKTstudios) April 22, 2022

Dzisiejsze ujawnienie nastąpiło po serii zadań i zagadek. Zanim RTFKT uruchomiło stronę internetową, która pozwala posiadaczom otworzyć tajemnicze NFT, kolekcjonerzy musieli rozwiązać szereg zadań. Osoby, które podzieliły się informacjami w social mediach otrzymali skarbce MNLTH zawierające parę CryptoKicks, jeden “Skin Vial” i drugi MNLTH.

“Ścieżka ewolucji”

Zgodnie z oficjalnym FAQ na serwerze Discord RTFKT, jeszcze w tym roku firma uruchomi serię zadań, których celem będzie odblokowanie skarbca MNLTH 2. Każda para CryptoKicks będzie również wyposażona w tzw. “ścieżkę ewolucji”, która w jakiś sposób umożliwi ich ewolucję.

This is freaking insane. I just opened my #mnlth!! And look what I got!
1. Sneaker
2. Vial
3. Free Mblth2 mint passes

All for 7e!!@RTFKTstudios @benitopagotto @nikestore ❤️‍🔥❤️‍🔥🎉 pic.twitter.com/mhhC3iTCCr

— Yovie | Prominence 👑 (@yoviexj) April 22, 2022

Już teraz właściciele RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks NFT próbują odsprzedać te oparte na Ethereum sneakersy na rynkach wtórnych. Na OpenSea ich ceny zaczynają się od około 5 ETH, czyli ponad 14 800 dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności