za
Senatorowie z USA

Ponad 10% Amerykanów będzie posiadać kryptowaluty do końca roku – sugeruje nowe badanie

Konferencja Kryptoraport

Firma Insider Intelligence przeprowadziła nowe badanie, według którego do końca roku prawie 34 miliony Amerykanów będzie posiadać kryptowaluty. Stanowi to około 10% populacji, choć firma podała wyższą liczbę – 12,8%, prawdopodobnie biorąc pod uwagę dane dotyczące populacji samych dorosłych, a nie całości.

Badacze przewidują, że liczba dorosłych Amerykanów, którzy posiadają kryptowaluty i używają ich do płatności, podwoi się do 2023 roku. Ponadto, 3,6 miliona osób użyje w tym roku cyfrowych aktywów jako metody płatności.

Gwałtowna adopcja kryptowalut

Według prognozy, w 2022 r. wartość transakcji kryptowalutowych po raz pierwszy przekroczy 10 miliardów dolarów w skali globalnej. Oznacza to wzrost o ponad 70% w porównaniu z rokiem 2021. Analityk Insider Intelligence, Nazmul Islam skomentował znaczny wzrost adopcji kryptowalut w Ameryce w następujący sposób:

W 2021 roku kryptowaluty stały się łatwiejsze do kupienia w aplikacjach, z których konsumenci już korzystali, a główne instytucje finansowe zaczęły inwestować w kryptowaluty. Jeśli dodamy do tej łatwiejszej dostępności szum wokół meme coinów, takich jak Dogecoin, otrzymamy ogromny skok wskaźników posiadania.

Raport przewiduje, że w 2023 roku kryptowaluty będzie posiadać ponad 37 milionów dorosłych Amerykanów. Pod względem demograficznym, największą grupę będą stanowiły osoby w wieku od 25 do 34 lat, a następnie między 35 a 44 rokiem życia.

Bitcoin pozostaje najpopularniejszym cyfrowym aktywem wśród amerykańskich inwestorów. W tym roku będzie go posiadać 25,2 miliona osób, co stanowi wzrost o 16,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Do końca bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych będzie 13,1 miliona użytkowników Ethereum, czyli o 26,8% więcej niż w roku 2021.

Rosnąca wartość transakcji

Do końca 2023 r. wartość transakcji wzrośnie o kolejne 55,4% i przekroczy 16 miliardów dolarów. W tym roku wyniesie ona około 10 miliardów dolarów. Główny analityk w Insider Intelligence, David Morris, stwierdził, że rok 2021 to przede wszystkim sieci budujące infrastrukturę kryptowalutowych płatności oraz wzrost adopcji stablecoinów, po czym dodał:

Spodziewamy się również, że więcej opcji kryptowalutowych zostanie włączonych do sposobów płacenia, takich jak karty i portfele cyfrowe. Te czynniki powinny spowodować wysoki wzrost płatności kryptowalutowych w ciągu najbliższych kilku lat.

Według firmy, dane i metodologia zostały uzyskane na podstawie analizy danych ilościowych i jakościowych z firm badawczych i medialnych, agencji rządowych i firm publicznych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności