za
Paris Hilton Afterparty

Paris Hilton zainwestowała w startup Afterparty

2022-04-23
EthereumNFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Paris Hilton już wielokrotnie pokazywała swoje zainteresowanie kryptowalutami i NFT. Teraz zainwestowała w startup Afterparty oferujący bilety na wydarzenia w formie NFT.

Paris Hilton inwestuje w Afterparty

Paris Hilton postanowiła zainwestować w startup Afterparty. Platforma zajmuje się sprzedażą biletów w formie NFT.

W rundzie finansowania projektu udział biorą m.in.: Spencer Rascoff (współzałożyciel Zillow), Jason Calacanis (założyciel oraz CEO Inside.com), Andre Iguodala (gwiazda NBA), Desiree Gruber (amerykańska producentka telewizyjna) i Nicole Farb (partner w firmie typu venture capital Headline).

Afterparty prowadzi dystrybucję biletów opartych na blockchainie Ethereum. Działa od lutego i zapewniło dostęp do pierwszego na świecie festiwalu muzyki i sztuki NFT, który odbył się w marcu br. w AREA15 w Las Vegas.

Kolekcję NFT Afterparty nazwano UTOPIAN. Zainwestowało w nią już sporo celebrytów, m.in. Heidi Klum (niemiecka modelka) czy Sia (australijska wokalistka prowadząca karierę solową).

Obecnie Afterparty przygotowuje się do wydania swojej drugiej kolekcji NFT, które mają zostać wyemitowane w sieci Polygon, ze względu na niższe opłaty transakcyjne. Tokeny pojawią się na rynku w maju.

Warto dodać, że projekt ma ambitny cel: stać się czołową platformą na rynku dystrybucji biletów w formie NFT. Czym tego typu bilety różnią się od zwykłych, papierowych odpowiedników? Przede wszystkim ich właściciele oprócz wstępu na dane wydarzenie mają także pamiątkę w postaci cyfrowego obrazu umieszczonego na blockchainie. Są też uprawnieni do udziału w przedsprzedażach, które wystartują w nadchodzącym czasie.

Paris Hilton Afterparty

Właściciele biletów w formie NFT w dowolnym momencie mogą przenieść je do własnych zewnętrznych portfeli.

Paris pisze o NFT

Paris Hilton rok temu przyznała, że jest zafascynowana NFT.

Postrzegam NFT, czyli niewymienialne tokeny, jako przyszłość ekonomii twórców. Korzystając z technologii blockchain można pomóc twórcom zwiększyć wartość ich pracy i udostępniać ją fanom w czasie rzeczywistym

napisała na swoim blogu.

Dodała, że polityka lockdownów podczas globalnej pandemii „pokazała znaczenie światów cyfrowych i NFT”. Zauważyła, że dziś wiele osób przenosi swoje życie do sieci.

Zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, jak NFT mogą okazać się ważne i jaki będą miały wpływ na wirtualne światy. Grafika cyfrowa, moda lub branding mogą być wyświetlane na czyimś awatarze lub w wirtualnym środowisku, albo sprzedawane. Możesz już kupować wirtualne nieruchomości za pomocą NFT. W wirtualnym świecie zwierzaków Axie Infinity ktoś zapłacił kryptowalutami o wartości 1,5 miliona dolarów za dziewięć działek! Możesz także kupić wirtualne samochody

– napisała.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności