Ponad milion osób zapisało się już na listę oczekujących „Coinbase NFT”

NFT

Sanchan Saxena, wiceprezes ds. produktu w Coinbase, poinformował wczoraj, że zainteresowanie ich nową platformą NFT firmy jest ogromne. Prawie 1,1 […]

Sanchan Saxena, wiceprezes ds. produktu w Coinbase, poinformował wczoraj, że zainteresowanie ich nową platformą NFT firmy jest ogromne. Prawie 1,1 mln osób zapisało się już na listę oczekujących „Coinbase NFT”.

Platforma NFT Coinbase

Odkąd lista oczekujących pojawiła się w sieci 12 października, wpisało się na nią już ponad milion osób.

Platforma NFT ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. „Coinbase NFT” początkowo będzie obsługiwać tokeny ERC-721 i ERC-1155 oparte na Ethereum. Są jednak plany rozszerzenia wsparcia na inne blockchainy.

W chwili pisania tego tekstu na wczesny dostęp do platformy NFT czeka prawie 1,1 miliona osób. Sanchan Saxena, wiceprezes ds. produktu w Coinbase, napisał na Twitterze, że zainteresowanie projektem jest tak duże, że negatywnie wpłynęło na stronę firmy, która na chwilę nie wytrzymała tak dużej liczby wejść.

Przy tak wielkim zainteresowaniu platforma NFT może wkrótce stanowić poważną konkurencję dla takich gigantów rynku NFT jak np. OpenSea. Według danych DappRadar, OpenSea może pochwalić się ok. 260 000 aktywnych użytkowników, którzy przeprowadzili łącznie 2,49 miliona transakcji w ciągu ostatniego miesiąca.

Problemem w rywalizacji z OpenSea będzie jednak to, że Coinbase NFT będzie początkowo dostępne tylko dla klientów z USA w wieku powyżej 18 lat. Dopiero potem zostanie wprowadzone na rynki międzynarodowe.

Rośnie liczba podmiotów na rynkach NFT

Coinbase wkracza na rynek NFT po tym, jak konkurencyjne giełdy kryptowalut – FTX i Binance – też uruchomiły własne platformy do handlu NFT. Binance NFT powstało w czerwcu, podczas gdy FTX i FTX.US uruchomiły platformy NFT o ograniczonej funkcjonalności w zeszłym miesiącu.

Warto dodać, że FTX.US rozszerzyła swoje wsparcie dla blockchaina Solany.

nft Coinbase

NFT – furtka dla blockchaina do powszechnej adopcji

Dziś z formatu NFT korzystają już najwięksi. Swoje tokeny wyemitowały liczne drużyny piłkarskie czy zespoły muzyczne. Hitem okazała się kolekcja NFT „CryptoPunk„.

Niedawno swoje wejście na rynek NFT ogłosił manager U2 i Madonny. Guy Oseary, bo o nim mowa, podpisał umowę z Yuga Labs. Jego celem jest wypromowanie projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC), za którym stoi Yuga Labs.

Tagi
Blockchain coinbase coinbase nft kryptowaluty NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.