Newsy z rynku krypto #40

2021-01-13 Wiadomości

W nowym odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia: W zeszłym tygodniu, zaraz przed wyprzedażą z historycznych szczytów do której doszło na rynku […]

W nowym odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia:

W zeszłym tygodniu, zaraz przed wyprzedażą z historycznych szczytów do której doszło na rynku kryptowalut, wycena całego rynku przekroczyła 1 bilion dolarów. Poprzedni raz łączna kapitalizacja rynkowa zbliżyła się do 1 biliona dolarów w styczniu 2018 roku kiedy osiągnęła prawie 800 miliardów dolarów. Projekcje z 2017 roku dotyczące możliwej, przyszłej wyceny całego rynku opiewają na kwotę 10 bilionów dolarów, co wciąż pozostawia duże pole do wzrostu.

Grayscale Investments ogłosiła we wtorek tydzień temu, że upłynniła swoje zasoby XRP. Pozostałe środki firma wykorzysta na zakup większej ilości Bitcoina, Bitcoina Cash i Litecoina. Decyzja pojawiła się niedługo po tym jak Genesis Global Trading, ogłosił że zawiesi obrót XRP do 15 stycznia.

Na zamieszaniu z Ripple zyskuje z kolei “młodszy brat” kryptowaluty firmy  wspomnianej w poprzednim akapicie – Stellar. Wolumen obrotu tej kryptowaluty w zeszłym tygodniu, wzrósł w pewnym okresie, o ponad 270% w zakresie 24-godzinnym. Głównym powodem stojącym za wzrostami na projekcie jest oświadczenie ukraińskiego rządu, który wybrał blockchain Stellar do emisji swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Ukraiński wiceminister transformacji cyfrowej ds. Rozwoju IT podkreśla walory współpracy z projektem z zakresu blockchain. Z drugiej jednak strony wygląda na to, że rajd na XLM napędzony został negatywnymi informacjami na temat kryptowaluty XRP.

Zdecentralizowany protokół wymiany 0x przygotowuje się do znaczącej aktualizacji, w odniesieniu do której od 16 do 23 stycznia posiadacze tokenów ZRX będą mogli oddać swoje głosy. Projekt oferuje ważne aktualizacje w kontekście możliwości tworzenia nowych zdecentralizowanych rynków. Najważniejsza propozycja dotyczy kwestii  wydajności gazu zużywanego na zasilanie transakcji, w tym optymalizacji jego wykorzystania w inteligentnych kontraktach bez poświęcania funkcjonalności. W porównaniu z wersją trzecią poprawia koszty gazu w zapytaniu giełdowym o prawie 70%.  Przy wykorzystaniu wspomnianego protokołu taniej będzie handlować zarówno na Uniswap jak i SushiSwap. Rozwiązanie to jest o tyle konieczne, gdyż już teraz widać że ceny gazu ponownie rosną, przekraczając wartości 10 $.

Po analizę wykresu Bitcoina zapraszamy do wideo.

Tagi
coinquista cqx

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.