za

Newsy z rynku krypto #34

2020-12-01
Wiadomości

W nowym odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia:

Świeca doji, uformowana na interwale tygodniowym, mogła wskazywać na niepewność co do dalszych wzrostów na głównej kryptowalucie. Korekta BTC jednak nie trwała długo, w ciągu ostatnich 48 godzin mamy dynamiczne odreagowanie kursu, które po przekroczeniu 50% rozpiętości korekty daje nam impuls wzrostowy. Silny impet wzrostów informuje nas o wysokim prawdopodobieństwie możliwości przekroczenia 20 000 dolarów na bitcoinie jeszcze w tym tygodniu. Kolejne z kolei poziomy po przekroczeniu tej psychologicznej, już ważnej dla nas bariery na bitcoinie mogło zostać wytyczone za pomocą narzędzia jakim jest rozszerzenie Fibonacciego. Więcej w wideo załączonym do artykułu.

Po nieuzyskaniu zgody SEC w 2019 roku, firma zarządzająca inwestycjami VanEck w końcu otrzymuje Zielone światło w kwestii wprowadzenia bitcoinowegp ETP na rynek. Zamiast pełnić rolę odrębnego funduszu, ETN jest zasadniczo instrumentem dłużnym śledzącym kurs kryptowaluty. ETN będzie w 100% zabezpieczony fizycznym Bitcoinem i będzie oferował inwestorom bezpośrednią ekspozycję na rynek Bitcoina.

Długo oczekiwana aktualizacja Ethereum do wersji 2.0 zostaje potwierdzona i będzie miała miejsce w dniu 1 grudnia 2020 roku. Kontrakt depozytowy Ethereum 2.0 daje informacje o osiągnięciu już wystarczającej ilości stakowanych tokenów ETH.  Wszystko zapowiada, że drugi największy blockchain jest na najlepszej drodze do zmiany mechanizmu konsensusu z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS). Do poparcia inicjatywy projektu dołączają również ci ”najwięksi”, 10 największych walidatorów zablokowało w kontrakcie prawie 180 000 ETH.  Cena Ethereum zareagowała pozytywnie i przekroczyła poziom 600 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Tether (USDT), stablecoina zakotwiczonego w dolarach amerykańskich, w ostatnich tygodniach wzrosła w niemal rekordowym tempie. Dociekliwi analitycy twierdzą, że te przyrosty kapitalizacji bezpośrednio wpłynęły na zainicjowanie hossy na rynku kryptowalut. Pytanie, które się pojawia, czy wszystkie jednostki będące w posiadaniu skarbca Tether Treasury mają pokrycie w amerykańskim dolarze i czy nie zostały wyemitowane z powietrza. Tether ma kapitalizację rynkową wynoszącą Już prawie 19 mld dolarów.

Libra planuje wypuścić stablecoin zakotwiczony w amerykańskim dolarze w styczniu 2021r. po zatwierdzeniu przez FINMA. Waluta cyfrowa Libra zostanie jednak zmodyfikowana w kontekście funkcjonowania w odniesieniu do tej prezentowanej regulatorom jeszcze w 2019 roku. Początkowy pomysł uruchomienia projektu opiewał na stworzenie systemu cyfrowej waluty opartej koszykiem krajowych walut fiducjarnych. W obliczu jednak dezaprobaty ze strony regulatorów projekt ten najprawdopodobniej zostanie pokryty tylko i wyłącznie amerykańskim dolarem. Według źródeł, pozostałe planowane stablecoiny w katalogu cyfrowych walut Libry pojawią się w późniejszym czasie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności