Newsy z rynku krypto #31

Wiadomości

W dzisiejszym odcinku podsumowanie tygodnia z giełdą Coinquista: Kurs Bitcoina (BTC) zamknął się w minionym tygodniu powyżej ceny szczytowej z […]

bitbay zonda

W dzisiejszym odcinku podsumowanie tygodnia z giełdą Coinquista:

Kurs Bitcoina (BTC) zamknął się w minionym tygodniu powyżej ceny szczytowej z 2019 roku i chociaż dla niektórych wzrosty na rynku Bitcoina stały się świetną okazją na zrealizowanie zysków to w niedalekim horyzoncie wciąż mamy szansę na dotarcie do historycznych szczytów na tej kryptowalucie. Sytuacja ekonomiczna oraz ostatnie doniesienia dotyczące domniemanego wynalezienia szczepionki na koronawirusa dodatkowo podsycają atmosferę wzrostową na tej najstarszej historycznie walucie wirtualnej. Szczegóły dotyczące analizy technicznej waloru w nagraniu wideo.

Jak się okazuje, dochody osób wydobywających BTC wzrosły do czasów sprzed halvingu i dotarły już do takiego samego punktu jak we wrześniu 2019 roku.  CoinMetrics sugeruje, że wpływ górników na cenę BTC powoli maleje a górnicy bitcoina zatrzymują dla siebie coraz mniejsze ilości kryptowaluty. Informacje dotyczące  zwiększenia się decentralizacji środków pochodzących z podaży mogą wpłynąć na większe ustabilizowanie się ceny aktywa.

Kryptowaluty będą teraz podlegać nowym przepisom w Hongkongu, z kolei nowe przepisy mają również na celu wymuszenie na giełdach kryptowalut w Hongkongu uzyskania licencji. Rząd Hongkongu ustanowi „nowy system licencjonowania” na mocy rozporządzenia w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy. A w obecnych ramach prawnych jeśli operator platformy będzie zamierzał działać całkowicie poza radarem regulacyjnym musi upewnić się, że jego aktywa kryptograficzne będące przedmiotem obrotu nie są objęte prawną definicją papieru wartościowego.

Urząd rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych informuje o przechwyceniu miliarda dolarów w kryptowalucie Bitcoin. Jednostka ta jest również zdeterminowana do wystawienia  pozyskanej, wirtualnej waluty na licytację w wyniku, której całkowita pula zostanie przekazana zainteresowanej stronie.

Rosyjski bank centralny twierdzi, że pandemia COVID-19 zwiększyła zainteresowanie organów regulacyjnych CBDC a zastępca gubernatora Banku Rosji Aleksiej Zabotkin oraz pozostali obradujący wyodrębnili w dokumentacji wzmożoną „proaktywność organów nadzoru finansowego” w temacie jej utworzenia. Ruch ten ma wpłynąć odpowiednio na politykę pieniężną i stabilność finansową państwa, a także na  usprawnienie procedur  dotyczących ograniczenia cyberniebezpieczeństwa.

Tagi
coinquista cqx krypto news

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.